Prokopčuka 40 gados pieņēmusi vēl vienu izaicinājumu

Komentāri
Prokopčuka 40 gados pieņēmusi vēl vienu izaicinājumu
Foto: F64

Divreiz otro vietu Bostonas maratonā ieguvusī Latvijas garo distanču skrējēja, 40 gadus vecā Jeļena Prokopčuka atkal piedalīsies šajā skrējienā, pavēstījuši organizatori.

Prokopčuka pērn olimpiskajās spēlēs atgriezās pēc 12 gadu pārtraukuma. Pēc finiša Brazīlijā sportiste atklāja, ka tik lielā karstumā skrējusi pirmoreiz, turklāt pirmoreiz to darījusi bez pulksteņa, lai sekotu nevis laikam, bet savām sajūtām. Toreiz Prokopčuka par savu nākotni runāja piesardzīgi, bet neizslēdza iespēju, ka varētu pat piedalīties 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs. “Ja man būs vēlēšanās, normatīvu uz Tokijas spēlēm varēšu izpildīt. Pagaidām jūtu, ka varu skriet un ķermenis vēl ir gatavs,” pērn augustā stāstīja Prokopčuka.

Foto: Prokopčuka lielajā Rio svelmē

Četrdesmit gadus vecā Latvijas skrējēja Bostonas maratonā piedalīsies sesto reizi un līdz šim viņa šajās sacensībās allaž finišējusi labāko četriniekā – 2006. un 2007.gadā izcīnīja otro vietu, bet 2004., 2008. un arī 2016.gadā ieņēma ceturto vietu. Līdz šim pēdējās sacensības Prokopčuka aizvadīja pērn, kad lielā karstumā izcīnīja 12.vietu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

17. aprīlī gaidāmajās sacensībās Bostonā kopā piedalīsies 19 olimpieši. Vīriem būs deviņi skrējēji, kas karjerā distanci veikuši zem divām stundām, piecām minūtēm un 30 sekundēm, turklāt sacensībās startēs arī pasaules rekordists Deniss Kimeto no Kenijas. Savukārt dāmu sacensībās deviņām skrējējām karjeras rekordi ir zem divām stundām, 23 minūtēm un 23 sekundēm, kuru vidū kā viena no titulētākajām sportistēm būs divkārtējā pasaules čempione Edna Kiplagata no Kenijas.

Pērn Bostonā triumfēja etiopieši Atsede Baisa un Lemi Heils. Sacensības Bostonā ir pasaules senākais maratons. 2013.gadā pie Bostonas maratona finiša līnijas notika divi sprādzieni, kuros tika nogalināti trīs cilvēki – divas jaunas sievietes un astoņgadīgs puika – un vēl 264 cilvēki tika ievainoti.

Lasi vēl