Prinči un grāfi sirmā vecumā – vecākie olimpisko spēļu dalībnieki

0 Komentāru
Prinči un grāfi sirmā vecumā – vecākie olimpisko spēļu dalībnieki

Kurš teica, ka sports ir domāts tikai jauniem cilvēkiem? Ja sports ir asinīs, tad ar to var nodarboties profesionāli jebkurā vecumā. Lūk, daži piemēri!

Pats vecākais olimpiskais čempions vēsturē ir zviedru šāvējs Oskars Svans. Jau daudzus gadus šis tituls pieder viņam. Interesanti ir tas, ka savās pirmajās olimpiskajās spēlēs viņš piedalījās šaušanas disciplīnā sešdesmit gadu vecumā. Tas notika Londonas olimpiskajās spēlēs 1908. gadā. Pēc četriem gadiem savās otrajās olimpiskajās spēlēs, kas notika Oskara dzimtenē Stokholmā,  sešdesmit četru gadu vecumā sportists jau atkal izcīnīja zelta medaļu. Oskars Svans ir arī visu laiku vecākais olimpietis  – 1920. gada Antverpenes spēlēs viņš piedalījās 72 gadu un 281 dienas vecumā.

Karls Augusts Kronlunds – 58 gadi

1924. gada pirmajās ziemas olimpiskajās spēlēs Francijas pilsētā Šamonī sudraba medaļu ieguva 58 gadus vecais Zviedrijas sportists Karls Augusts Kronlunds, kurš piedalījās kērlinga disciplīnā.

Anželika Morrone Di Silvestri –  48 gadi

Pati vecākā Soču ziemas olimpisko spēļu dalībniece bija Anželika Morrone Di Silvestri, kura piedalījās 10 kilometru slēpošanas distancē. Viņas vecums bija 48 gadi un 81 diena.

Hubertuss fon Hohenlohe – 55 gadi

Viens no vecākajiem dalībniekiem divdesmit otro ziemas olimpisko spēļu laikā Sočos bija meksikāņu slaloma slēpotājs Hubertuss fon Hohenlohe. Viņa biogrāfija ir gana interesanta. Hubertusa vecāki ir princis Alfonso fon Hohenlohe-Langenburgs un princese Ira fon Firstenberga – vācu grāfu pēcteči. Hubertuss piedzima Mehiko, kur viņa tēvs vadīja Volkswagen rūpnīcu. Savos šobrīd jau 57 gados Herbertuss nodarbojas ne tikai ar slēpošanu, bet arī arī ir profesionāls fotogrāfs un rokdziedātājs.

Ule Einārs Bjorndālens – 40 gadi

Nu jau četrdesmit divus gadus vecais biatlonists Ule Einārs Bjorndālens ir viens no vecākajiem olimpiskajiem čempioniem Sočos un visvecākais čempions individuālajos sporta veidos. Viņam pieder astoņas zelta medaļas.

0 Komentāru