Pones sasauktā LPF kopsapulce beidzas divas minūtes pēc tās sākuma

Pievienot komentāru
Pones sasauktā LPF kopsapulce beidzas divas minūtes pēc tās sākuma
Foto: LETA

No amata atceltā Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) prezidenta Kaspara Pones sasauktā biedru ārkārtas sapulce šodien beidzās divas minūtes pēc izsludinātā sākuma laika.

Kopsapulces sākums bija paredzēts plkst.12, tomēr jau 12.02 tā tika slēgta. Pone klātesošajiem sacīja, ka kopsapulce kvoruma trūkuma dēļ nav lemttiesīga, līdz ar to tā tiek slēgta. Uz kopsapulci bija ieradušies gan tie, kuri piedalījās 16.septembra biedru sapulcē, kurā Ponem un LPF valdei izteikta neuzticība, gan arī tie, kas iepriekš tajā nebija piedalījušies.

Klātesošie kopsapulcei rezervēto laiku izmantoja, lai savā starpā apspriestu notiekošo federācijā. Jautājums par Pones atbilstību LPF prezidenta amatam radies Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā, uz kurām uz ilgu laika periodu bija devies Pone, savukārt uz tām netika Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, kurš dalībai XXXI Olimpiādē bija akreditēts.

Pone uz Olimpiādi bija devies ar trenera akreditāciju, tomēr viņš pats gan iepriekš nevarēja pastāstīt, kāpēc viņš olimpiskajās spēlēs ir ar šādu akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim. Pone neatzina, ka, iespējams, nav rīkojies pareizi, nedodot savu vietu Riodežaneiro olimpiskajā ciematā Jakubovskim, bet kritizēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) darbību, vainu par notikušo noveļot uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju, jo LOK ceļam uz Olimpiādi bija apstiprinājusi piecas personas, tomēr visi uz tām nevarēja tikt.

Pēc paziņojuma par biedru ārkārtas sapulces sasaukšanu LPF valde izplatīja atkārtotu paziņojumu par federācijas kopsapulci 3.oktobrī, vienlaikus uzsverot, ka LPF valde vērsusies tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar iespējamu noziedzīgu nodarījumu, sagatavojot pieprasījumu LPF biedru ārkārtas sapulces sasaukšanai, kurā tika plānots lemt par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Ponem.