Pludmales volejbola dueti Šmēdiņš/Regža un Šmits/Solovejs sasniedz Pasaules tūres vienas zvaigznes turnīra izslēgšanas spēles

Pievienot komentāru
Pludmales volejbola dueti Šmēdiņš/Regža un Šmits/Solovejs sasniedz Pasaules tūres vienas zvaigznes turnīra izslēgšanas spēles
ROMĀNS KOKŠAROVS/F64

Latvijas pludmales volejbola pāri Toms Šmēdiņš/Haralds Regža un Kristaps Šmits/Aleksandrs Solovejs sestdien Grieķijā sasniedza Pasaules tūres vienas zvaigznes posma izslēgšanas turnīru.

Sacensībās ar otro numuru izliktie Šmēdiņš/Regža sestdienas pirmajā spēlē ar 0-2 (13:21, 15:21) piekāpās Grieķijas pārim Dimitrim Nipasam un Todorim Papadimitrim, kuri turnīrā izlikti ar 15.numuru.

Latvieši vēlāk B grupā aizvadīja spēli, lai kvalificētos izslēgšanas turnīram. Tajā Šmēdiņš/Regža ar 2-0 (26:24, 26:24) sīvā cīņā pieveica sacensību desmito numuru Martinu Apelgrēnu un Aleksanderu Annerstedu no Zviedrijas, izcīnot vietu izslēgšanas mačos.

Tikmēr otrs Latvijas pāris Kristaps Šmits/Aleksandrs Solovejs, būdami izlikti ar sesto numuru, šī paša turnīra savā pirmajā spēlē ar 0-2 (19:21, 18:21) spraigā cīņā piekāpās francūžiem Žeremī Silvestram un Florānam Goslā, kuri turnīrā izlikti ar 11.numuru.

Savukārt cīņā par izslēgšanas turnīru Latvijas pāris ar 2-1 (22:20, 20:22, 17:15) uzveica sacensību trešo numuru Ju Košikavu un Džumpeju Ikedu no Japānas. Līdz ar izcīnīto uzvaru otrajā C grupas mačā, Šmits un Solovejs izslēgšanas turnīrā pievienosies Šmēdiņam un Regžam.

Šī posma pamatturnīrā 16 pāri bija sadalīti četrās grupās. Vispirms savā starpā tikās grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēroja abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības bija jānoslēdz.