Pludmales volejbolā brāļu Samoilovu duelī Pasaules tūres posmā pārāki Aleksandrs Samoilovs un Šmēdiņš

2 komentāri
Pludmales volejbolā brāļu Samoilovu duelī Pasaules tūres posmā pārāki Aleksandrs Samoilovs un Šmēdiņš
AFP/SCANPIX

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien Nīderlandes pilsētā Hāgā notiekošā Pasaules tūres četru zvaigžņu posma pirmajā mačā grūtā cīņā uzvarēja krietni mazāk pieredzējušos Mihailu Samoilovu un Matīsu Gabdulļinu.

?

Ar trešo numuru izliktie A.Samoilovs/Šmēdiņš bija pārāki ar 2-1 (21:18, 17:21, 22:20).

Vēl pirmā seta ievadā M.Samoilovs/Gabdulļins spēja iegūt nelielu pārsvaru, tomēr, setam tuvojoties izskaņai, iniciatīvu pārņēma krietni pieredzējušākie A.Samoilovs/Šmēdiņš, kuri guva virsroku ar 21:18. Citādāks spēles scenārijs bija otrajā setā, kur noteikumus jau diktēja jaunais Latvijas duets, izvirzoties vadībā arī ar iespaidīgo 18:11. Lai gan A.Samoilovs/Šmēdiņš spēja rezultāta starpību samazināt, M.Samoilovs/Gabdulļins otrajā setā revanšējās ar 21:17.

Līdz ar to šīs cīņas liktenis tika izšķirts izšķirošajā – trešajā – setā, kur laikā lielākoties vadībā ar minimālu pārsvaru bija M.Samoilovs/Gabdulļins, tomēr titulētie A.Samoilovs/Šmēdiņš vien pašās beigās spēja atgūt vadību un ļoti spraigā divcīņā gūt uzvaru, tādējādi nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā.

Tiesa, trešajā setā pie vairākām mačbumbām tika arī M.Samoilovs/Gabdulļins.

Tikmēr Šmēdiņam šis bija pirmais mačs pēc pleca savainojuma gūšanas – traumu viņš guva augustā, neveiksmīgi krītot no riteņa.

Aleksandrs un Mihails Samoilovi ir brāļi.

M.Samoilovs/Gabdulļins pamatsacensībās izlikti ar 30.numuru.

Otrā C grupas pārī savstarpēju maču aizvada ar 14.numuru izliktie turki Murats Giginolu/Volkans Gegtepe un krievi Valērijs Samodajs/Tarass Miskivs, kuriem piešķirts 19.numurs.

A.Samoilovs/Šmēdiņš tiksies ar šīs spēles uzvarētājiem, kamēr M.Samoilovs/Gabdulļins – ar zaudētājiem.

Pirms tam ceturtdien M.Samoilovs/Gabdulļins pārvarēja Hāgas turnīra kvalifikāciju, uzvarot abos mačos.

2 komentāri