Komentāri
Pļaviņš/Regža iekļūst Jūrmalā notiekošā EČ astotdaļfinālā
16.08.2017. Jūrmala, Latvija. CEV Eiropas čempionāts pludmales volejbola. Haralds Regža un Mārtiņš Pļaviņš pret Ranjēri/Karambula (Itālija). (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža piektdien izcīnīja uzvaru Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, iekļūstot pusfinālā, kamēr zaudējumu cieta Edgars Točs un Rihards Finsters, kuri savas debijas meistarsacīkstes noslēdza dalītā 17.vietā.

Ar 16.numuru izliktie mājinieki Pļaviņš un Regža ar rezultātu 2-0 (22:20, 21:17) pārspēja ar 12.numuru izliktos poļus Maceju Rudolu un Jakubu Šalankeviču.

Pļaviņš un Regža astotdaļfinālā plkst.14 spēlēs pret Eiropas čempionāta trešo numuru Ņikitu Ļaminu un Vjačeslavu Krasiļņikovu no Krievijas, kuri uzskatāmi par vieniem no šo kontinenta meistarsacīkšu galvenajiem favorītiem.

Pirmā seta gaitā latvieši atradās vadībā ar 1-2 punktiem, taču seta galotnē tika panākti. Pie rezultāta 20:19 Latvijas duets neizmantoja setbumbu, kas pretiniekiem ļāva panākt neizšķirtu 20:20. Tiesa, nākamā setbumba tika realizēta, kas atnesa uzvaru ar 22:20.

Otrais sets iesākās līdzīgi, bet nedaudz vēlāk, pateicoties Regžas lieliskam “eisam” un pretinieku kļūdām, latviešiem izdevās gūt trīs bezatbildes punktus, kas ļāva panākt 9:6. Seta turpinājumā Latvijas pāris pēc veiksmīgām izspēlēm guva arī četrus punktus pēc kārtas, kas ļāva panākt jau 16:11. Seta izskaņā Pļaviņš un Regža neizmantoja vairākas mačbumbas, tomēr pārsvars bija pietiekami liels, lai Latvijas duets svinēt uzvaru ar 21:17.

Šī Rudolam un Šalankjevičam ir pirmā sezona kopā. Aprīlī viņa izcīnīja trešo vietu trīs zvaigžņu turnīrā Sjameņā, Ķīnā, bet vēl šosezon izcīnītas piektās vietas tādas pašas raudzes sacensībās Maskavā, kā arī piecu zvaigžņu turnīrā Olštinā. Savukārt Majoros viņi apakšgrupu turnīrā tika pie divām uzvarām un otrās vietas E grupā.

Tikmēr Pļaviņš/Regža ar vienu uzvaru trīs spēlēs savā apakšgrupā bija trešie.

Lasi vēl