Pļaviņš/Regža ar cienījamu pretestību cieš zaudējumu pret olimpiskajiem medaļniekiem 

Komentāri
Pļaviņš/Regža ar cienījamu pretestību cieš zaudējumu pret olimpiskajiem medaļniekiem 
Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš (no labās) un Haralds Regža Eiropas Volejbola konfederācijas Eiropas Čempionāta finālturnīra spēles laikā Majoros, kur cīnās pret Itālijas spēlētājiem Aleksu Ranjēri un Adrianu Karambulu. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža sestdien cieta zaudējumu Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtdaļfinālā, meistarsacīkstes noslēdzot dalītā piektā vietā.

Līdz ar to vīru konkurencē kā vienīgā Latvijas cerība uz medaļām palikusi vadošais duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri vakarā cīnīsies pusfinālā. Savukārt dāmu turnīrā ceturtdaļfinālu aizvadīs Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka.

Pļaviņš/Regža, kuriem turnīrā bija 16.numurs, ar rezultātu 0-2 (19:21, 19:21) piekāpās ar sesto numuru izliktajiem Nīderlandes sportistiem Aleksandram Broiveram un Robertam Mēuvsenam, kuri pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļas.

Pēc lieliska mača sākuma latvieši panāca četru punktu pārsvaru (9:5), taču Nīderlandes duets ātri panāca izlīdzinājumu 11:11. Turpinājumā sets ritēja punkts punktā, un rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 19:19. Tomēr seta galotnē aukstasinīgāki izrādījās pretinieki, kuri guva virsroku ar 21:19.

Otrais sets mājiniekiem iesākās pagalam neveiksmīgi, nonākot iedzinējos ar 1:5. Tiesa, Pļaviņš un Regža pamazām atspēlējās un pietuvojās līdz mīnus vienam punktam (9:10). Lai gan nīderlandiešiem izdevās nedaudz attālināties par 2-3 punktiem , tomēr, tuvojoties seta nogalei, Latvijas duets atkal pienāca klāt līdz mīnus vienam punktam (15:16 un 16:17). Tāpat kā pirmā, arī otrā seta galotne piederēja Broiveram un Mēuvsenam, Nīderlandes pludmales volejbolistiem uzvarot ar 21:19 un iesoļojot pusfinālā.

Nīderlandieši ir ir pagājušā gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieki un 2013.gada pasaules čempioni. Savukārt šogad šis duets spēlējis kā pa viļņiem, sezonas ievadā uzvarot Pasaules kausa trīs zvaigžņu turnīrā Sjameņā, bet pēc tam Pasaules kausa etapos augstāk par piekto vietu netiekot, augusta sākumā pasaules čempionātā ierindojoties vien 17.pozīcijā.

Pļaviņš/Regža turnīra ievadā rādīja nestabilu sniegumu, apakšgrupā uzvarot vienā no trim spēlēm, kas deva trešo vietu grupā. Tikmēr piektdien izslēgšanas cīņu pirmajās divās kārtās abi nodemonstrēja cīnītāju raksturu.

Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā viņi ar rezultātu 2-0 (22:20, 21:17) pārspēja ar 12.numuru izliktos poļus Maceju Rudolu un Jakubu Šalankeviču, savukārt astotdaļfinālā Latvijas duets sagādāja sensāciju un ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:16, 15:10) pārspēja Eiropas čempionāta trešo numuru Ņikitu Ļaminu un Vjačeslavu Krasiļņikovu no Krievijas, kuri šosezon ir starp vadošajiem pāriem pasaulē, pasaules čempionātā izcīnot bronzas medaļas.

Lasi vēl