Pļaviņš un Točs iesāk Eiropas čempionātu ar pārliecinošu uzvaru

0 Komentāru
Pļaviņš un Točs iesāk Eiropas čempionātu ar pārliecinošu uzvaru
TWITTER

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs otrdien ar uzvaru sāka Eiropas čempionātu, kas šogad norisinās Maskavā.

Sacensībās ar 16.numuru izliktais Latvijas duets A apakšgrupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:17, 21:10) pārliecinoši pārspēja Krievijas pāri Ruslanu Bikanovu un Valēriju Samodaju, kuriem turnīrā piešķirts 17.numurs.

Latvijas duets tuvojoties pirmā seta vidum bija vadībā ar 9:7, tomēr pēc tehniskā pārtraukuma pārsvaru izdevās palielināt līdz +3 (12:9). Turpinājumā latvieši demonstrēja lielisku sniegumu, tuvojoties uzvarai ar 15:12, ko vēlāk izdevās pārvērt par uzvarētu setu ar 21:17. Otrā seta sākumā Pļaviņš/Točs ieguva nelielu pārsvaru 5:3, bet pirms došanās tehniskajā pārtraukumā izdevās palielināt pārsvaru līdz +3 (9:6). Mača turpinājumā Latvijas duets uzņēma apgriezienus, izvirzoties drošā vadībā ar 18:9, bet brīdi vēlāk izcīnīta uzvara ar 21:10.

A apakšgrupā bez Latvijas un Krievijas pāriem spēlē arī pērnā gada čempioni no Norvēģijas Kristians Sērums un Annešs Mūls, kuri šosezon vairākkārt uzvarējusi Pasaules tūres posmos un kopumā aizvada lielisku sezonu, bet Eiropas čempionātā viņi izlikti ar pirmo numuru. Tāpat šajā grupā cīnās arī austrieši Aleksandrs Hubers un Kristofers Dreslers, kuriem piešķirts 32.numurs.

Čempionātā piedalās arī Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri C apakšgrupā spēlēs pret austriešiem Robinu Seidlu/Filipu Valleru, Konstantīnu Semenovu un Iļju Lešukovu no Krievijas, kā arī Serbijas pāri Lazaru Kolariču/Stefanu Bastu.

Samoilovam un Šmēdiņam pirmā spēle paredzēta otrdienas vakarā pret Serbijas duetu.

2017.gadā Eiropas čempionāts norisinājās Jūrmalā, Majoru pludmalē, kur uzvarēja itāļi Daniele Lupo un Paolo Nikolai, kamēr Šmēdiņš un Samoilovs palika otrie. Viņi par Eiropas čempioniem kļuva 2015.gadā Austrijā, bet 2013. un 2014.gadā kaklā arī kāra Eiropas čempionāta sudraba medaļas. Tikmēr Pļaviņš/Točs apstājās astotdaļfinālā.

Tāpat Pļaviņš un Šmēdiņš 2010.gadā tika pie Vecā kontinenta bronzas medaļām.

Pērn finālspēlē Šmēdiņš un Samoilovs ar 0-2 piekāpās norvēģiem Kristianam Sērumam un Annešam Mūlam.

Eiropas čempionāts Maskavā noris Lužņiku stadionā un spēles tajā paredzētas no 5. līdz 11.augustam.

0 Komentāru