Komentāri
Pļaviņš un Regža sensacionāli uzvar vienus no favorītiem un iekļūst EČ 1/4 finālā
Latvijas volejbolists Mārtiņš Pļaviņš pirms Eiropas Volejbola konfederācijas Eiropas Čempionāta finālturnīra spēles pludmales volejbolā Majoros. (Foto: Edijs Pālens / LETA)

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža piektdien iekļuva Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtdaļfinālā.

Līdz ar to Eiropas čempionāta astotniekā būs divi Latvijas vīru pāri, jo ceturtdaļfinālā iekļuvuši arī Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš. Savukārt dāmu konkurencē astotdaļfinālā cīnīsies Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka. Ar 16.numuru izliktie mājinieki Pļaviņš un Regža astotdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:16, 15:10) pārspēja Eiropas čempionāta trešo numuru Ņikitu Ļaminu un Vjačeslavu Krasiļņikovu no Krievijas.

Ceturtdaļfinālā viņi sestdien plkst.13 tiksies ar sesto numuru izliktajiem Nīderlandes sportistiem Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu. Viņi ir pagājušā gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieki un 2013.gada pasaules čempioni.  Latvijas pludmales volejbolisti pretiniekiem, kuri tika uzskatīti par vieniem no čempionāta favorītiem, izrādīja cienījamu pretestību un izcīnīja uzvaru. Pirmajā setā pēc nonākšanas iedzinējos ar 12:18 Pļaviņš un Regža iespaidīgi atspēlējās un panāca neizšķirtu 19:19. Tiesa, galotnē meistarīgāki bija krievi, Latvijas pārim piekāpjoties ar 19:21.

Otrajā setā Latvijas duets atradās uz viļņa, kuru izdevās turpināt no pirmā seta galotnei. Latvieši ar veiksmīgo spēli piespieda pretiniekus kļūdīties, pēc vadības 6:5 panākšanas noturoties priekšā un izcīnot uzvaru ar 21:16, tādējādi uzvarētājs bija jānoskaidro trešajā setā. Tajā laukumā dominēja pārliecību ieguvušais Regža, kurš seta vidū ar “eisu” un sekmīgu darbību blokā panāca trīs punktu pārsvaru (7:4).

Līdzjutēju ovāciju atbalstīti latvieši panāca jau piecu punktu pārsvaru (10:5), pēc kura krievi pieprasīja medicīnisko pārtraukumu. Pēc tā pretinieki atguva divus punktus, taču Latvijas duets nosargāja vadību un izcīnīja uzvaru ar 15:10. Ļamins un Krasiļņikovs šosezon ir starp vadošajiem pāriem pasaulē, pasaules čempionātā izcīnot bronzas medaļas. Spēlējot ar citiem partneriem, Krasiļņikovs Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs bija ceturtais, bet Ļamins ieņēma piekto vietu.

Lasi vēl