Pļaviņš/Točs un Samoilovs/Šmēdiņš piedzīvo zaudējumus EČ astotdaļfinālā

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Sestdien Eiropas čempionātā pludmales volejbolā astotdaļfinālā zaudējumus piedzīvoja Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš.

Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars piekāpās trīskārtējiem Eiropas čempioniem Nikolai un Lupo, kuri Jūrmalā izsēti ar piekto numuru, ar 0-2 (17:21, 18:21).

Pirmais sets latviešiem nesanāca jau no paša sākuma. Izdevās beigās pietuvoties līdz 14:17, bet setu nācās zaudēt ar 17:21.

Otrais sets sākās ar 2:0 latviešu labā un turpinājās, Točam ar Pļaviņu pussolīti esot priekšā. Pēc tehniskā pārtraukuma Točam un Pļaviņam izdevās panākt 14:11, piespiežot itāļus pieprasīt pārtraukumu. No turpmākajām septiņām izspēlēm sešās uzvarēja viesi, izvirzoties vadībā ar 17:15 un noturot pārsvaru līdz seta beigām.

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piekāpās Krievijas pārim Ņikita Ļamins/Tarass Miskivs (11.) ar 0-2 (18:21, 20:22).

Pirmajā setā Šmēdiņš izvilka bumbu aizsardzībā no reklāmas stendiem, Samoilovam izvirzot latviešus vadībā ar 7:6. Tomēr pēc trim zaudētiem punktiem (7:9) Samoilovs/Šmēdiņš pieprasīja pārtraukumu. Rezultāts tika ilīdzināts, un tehnisko pārtraukumu pēc Šmēdiņa bloka pret Miskivu latvieši sagaidīja vadībā – 11:10.

Samoilovs neiesita brīvā laukuma pusē, krieviem panākot 17:14 savā labā. Atspēlēties neizdevās – pēc 20:16 Krievijas dueta labā izdevās atspēlēt vien divus punktus – 18:21.

Otrajā setā pēc diviem Šmēdiņa blokiem un uzbrukuma latvieši panāca 5:1. Pēc Samoilova punkta, servējot pa Ļaminu, krievi pieprasīja pārtraukumu, esot iedzinējos ar 3:8.

Atpalicību Krievijas duetam izdevās samazināt līdz 7:9, tad – 9:10. Samoilovam cīnoties ar iespaidīgo Ļamina bloku, latvieši jau nokļuva iedzinējos ar 13:15, taču pēc Samoilova uzbrukuma rezultāts tika izlīdzināts – 15:15, un pēc Ļamina sitiena autā jau 16:15 mājinieku labā.

Fantastiskā veidā Šmēdiņš aizsardzībā atvairīja bumbu un vēlāk guva punktu pēc Ļamina sitiena, panākot 20:19. Tomēr Samoilovam neizdevās gūt punktu, bet Miskivs savu iespēju garām nelaida – 21:18, 22:20 krievu dueta labā.