Pļaviņš/Točs trīs setu trillerī pārspēj Samoilovu/Šmēdiņu un svin uzvaru arī otrajā LČ posmā

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs svētdien trīs setu trillerī uzvarēja sīvākos konkurentus Aleksandru Samoilovu/Jāni Šmēdiņu un svinēja panākumu Latvijas čempionāta (LČ) otrajā posmā Ventspilī.

Svētdien vīru finālā savā starpā tikās abi vadošie Latvijas dueti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš. Viņi sacensībās bija izlikti ar attiecīgi pirmo un otro numuru.

Pļaviņš/Točs ar 2-1 (21:17, 16:21, 15:13) uzvarēja Samoilovu/Šmēdiņu.

Spēle iesākās līdzīgi 3:3 un tikpat sīvi ritēja līdz pat seta beigām. Toča spēcīgs sitiens duetu izvirzīja vadībā ar 8:5, bet vēlāk pretinieku kļūdas serves uzņemšanā deva jau četru punktu pārsvaru – 10:6. Turnīra otrais numurs regulāri spēja pietuvoties līdz viena vai divu punktu deficītam. Šmēdiņam seta galotnē padevās neprecīzs sitiens (12:16), bet neilgi pēc tam ar veiksmīgām darbībām aizsardzībā izdevās panākt neizšķirtu 17:17. Uzvaras punktu ar sitienu gar līniju guva Pļaviņš.

Otrā seta ievadā Pļaviņš kļūdījās serves uzņemšanā – 3:6. Līdz pat seta beigām Samoilovs/Šmēdiņš bija vadībā ar 3-4 punktu pārsvaru, galotnē panākot 20:15. Pļaviņš ar precīzu uzbrukumu vienu punktu atspēlēja, bet brīdi pēc tam Šmēdiņš izlīdzināja rezultātu setos.

Trešā seta sākumā vadībā bija Samoilovs/Šmēdiņš, bet pretinieki izlīdzinājumu panāca pēc 12.punkta – 6:6. Seta beigās Pļaviņš/Točs jau bija vadībā ar 13:11, bet pretinieki pietuvojās līdz -1 (13:14). Turnīra favorīti uzvarēja jau nākamajā izspēlē, kad Točs ar māņu sitienu pa diognāli guva uzvaru nesošo punktu.

Pļaviņš/Točs pirms dalības Tokijas olimpiskajās spēlēs vēl plāno piedalīties vienā Pasaules tūres posmā.

Cīņā par trešo vietu Lietuvas pāris Patriks Stankevičs/Audrius Knašas, kuriem bija piešķirts piektais numurs, ar 2-0 (21:12, 21:8) pārliecinoši uzvarēja Artūru Rinkeviču/Ardi Bedrīti, kuri sacensībās bija izlikti ar trešo numuru.

Dāmu konkurencē finālā Latvijas vadošais duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ar 2-0 (21:17, 21:15) uzvarēja lietuvietes Moniku Paulikieni un Urti Andrukaiti, kurām bija piešķirts sestais numurus.

Bronzu divos setos izcīnīja otro numuru saņēmušās lietuvietes Ieva Dumbauskaite un Gerda Grudzinskaite.

Graudiņa/Kravčenoka šīs sezonas pirmajā posmā dāmu konkurencē nezaudēja nevienu setu.