Pļaviņš/Točs olimpiskā turnīra pēdējā grupas spēlē zaudē Meksikas duetam

AP/SCANPIX

Sestdien Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīra grupas pēdējā spēlē Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Točs ar 0-2 (18:21, 16:21) zaudēja Meksikas duetam Gastonam Gaksiolam / Hosē Rubio.

Mačs sākumā ritēja punkts punktā līdz pēc tehniskā pārtraukuma Latvija ieguva vadību. Pļaviņš ar spēcīgu gremdi panāca 9:7, nākamajā uzbrukumā pievienojot vēl vienu punktu. Pēc nākamā pārtraukuma meksikāņi izlīdzināja rezultātu – 11:11.

Vēlāk pēc pretinieku kļūdas iegūto divu punktu pārsvaru (14:12) neizdevās nostiprināt, Meksikas duetam atkal panākot vienādu punktu skaitu (14:14). Pašu kļūdas un pretinieku veiksmīgā spēle blokā lika nonākt iedzinējos jau ar 14:18. Pēc Toča divām labām epizodēm blokā meksikāņi bija vairs tikai punkta attālumā (18:19), taču seta galotnē atspēlēties vairs neizdevās – 18:21.

Otrā seta sākumā pēc latviešu bloka caursišanas Gastons/Rubio panāca 2:0, taču Pļaviņš/Točs rezultātu izlīdzināja. Neveiksmes servju uzņemšanā turpinājās un pretinieki atjaunoja divu punktu pārsvaru (4:2). Latvijas duets vēlreiz atspēlējās un pēc Toča bloka panāca 7:6.

Tā vietā, lai panāktu 8:6, nācās piekāpties blokā, kam sekoja vēl divi pretinieku punkti (7:9). Meksikas pāris turējās 2-4 punkt attālumā, līdz Točs panāca 13:14. Pēc tam gan neizdevās pietuvoties rezultātā un tika piedzīvots zaudējums 16:21.

Abi dueti savā starpā līdz šim nebija tikušies.

Pirmajā cīņā Tokijā Pļaviņš/Točs bez došanās kortā saņēma uzvaru pret čehiem Ondržeju Perušiču un Davidu Šveineru (11.), jo Perušičam spēlēt neļāva pozitīvs Covid-19 tests.

Otrajā cīņā Pļaviņš/Točs ar 2-1 (13:21, 21:19, 15:11) pārspēja pasaules čempionus – Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) duetu Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski, kuriem Olimpiādē ir otrais numurs.

Ar divām uzvarām trīs spēlēs Pļaviņš/Točs B grupā ieņem otro vietu un ir nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā. Pa uzvarai ir OKR duetam un čehiem, bet Meksikas pāris ir bez uzvarām.