Pirmo reizi Latvijā norisināsies pasaules čempionāts skeitborda slalomā

Pievienot komentāru
Pirmo reizi Latvijā norisināsies pasaules čempionāts skeitborda slalomā
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskā Skeitborda slaloma asociācija ir piešķīrusi tiesības Latvijas Skeitborda federācijai pirmo reizi organizēt Pasaules čempionātu skeitborda slalomā 2016, kas norisināsies 2016. gada 5. – 7. augustā divās Latvijas vietās – Rīgā, Lucavsalā un Cēsu Olimpiskā centra Priekuļu biatlona trasē. Iespēja vērot sacensību norisi būs ikvienam interesentam bez maksas sacensību vietā, kā arī vērot tiešraidi Pasaules čempionāta skeitborda slalomā 2016 oficiālajā mājas lapā – www.sk8slalomwc.lv, finālu tiešraides televīzijā, ko nodrošinās Sportacentrs.com.

Sacensības tiks organizētas trīs skeitborda slaloma disciplīnās: piektdien, 5. augustā Cēsu Olimpiskā centra Priekuļu biatlona trasē norisināsies Milzu slaloms, savukārt sestdien 6. augustā un svētdien, 7. augustā Lucavsalas atpūtas parkā Rīgā notiks sacensības līniju un speciālajā slalomā. “Tas ir liels gods un izaicinājums, ka Latvijai piešķirtas tiesības organizēt šāda mēroga starptautisku sporta pasākumu. Tā kā Latvijas Skeitborda federācija pasaules čempionātu organizēs pirmo reizi, tad mums ir milzu atbildība, lai viss notiktu visaugstākajā kvalitātē,” stāsta Latvijas Skeitborda federācijas prezidente Lienīte Skaraine. “Ar pasaules čempionāta organizēšanu mums ir iespēja ne tikai popularizēt mūsu valsts vārdu pasaulē, bet arī skeitbordu kā modernu sporta veidu Latvijas bērnu un jauniešu vidū,” turpina L. Skaraine.

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto

Pasaules čempionātā skeitborda slalomā 2016 dalību apstiprinājuši 100 sportisti no vairāk nekā 17 valstīm: Čehijas, Zviedrijas, Vācijas, Francijas, Ukrainas, ASV, Brazīlijas, t.sk. Latvijas labākie skeitbordisti – Jānis Kuzmins, divkārtējs pasaules čempions speciālajā slalomā, kurš pašlaik ieņem 2. vietu starp pasaules labākajiem slaloma skeitbordistiem, junioru čempions Toms Dreiblats, jaunais talants olainietis Artūrs Liskovs, kurš vīru grupā Latvijas čempionātā skeitborda slalomā 2016 izcīnīja bronzas godalgu.

Latvijā skeitbordam kā sporta veidam ir daudzu gadu vēsture, mūsu sportistiem – gan kungiem, gan dāmām – ir labi panākumi starptautiskās sacensībās, it īpaši slaloma disciplīnā. Latvijā zināmākie skeitbordisti dažādās disciplīnās ir Jānis Kuzmins, Gustavs Gailītis, Lienīte Skaraine, māsas Anna un Elīza Gailītes, Toms Dreiblats, Edijs Jemačenko un pirmais profesionālais skeiteris Madars Apse, kurš dzīvo un trenējas ārvalstīs.

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto

Latvijas labākais skeitbordists Jānis Kuzmins: “Pirmkārt tas ir pagodinājums, ka Latvijai ir piešķirtas šīs tiesības, jo uz šo iespēju pretendēja Vācijas pilsēta Štutgarte. Galvenais iemesls, kāpēc Latvijai piešķīra šo godu, bija mūsu vēsturiskie panākumi un sasniegumi iepriekšējos pasaules čempionātos – gan Lienītes Skaraines, gan mana reputācija starptautiskā skeitborda aprindās. Rīkot šādas sacensības, protams, ir arī ļoti sarežģīti un darbietilpīgi, tāpēc tam ir nepieciešama milzīga motivācija. Mana personīgā motivācija ir pateicība skeitbordam un šai valstij – Latvijai – par veiksmīgu karjeru šajā sporta veidā.  Ar Pasaules čempionātu skeitborda slalomā 2016 tepat Latvijā es centīšos atlīdzināt maniem radiniekiem, draugiem un līdzjutējiem, sniedzot unikālu iespēju – vērot starptautiskas augsta līmeņa sacensības klātienē šeit Latvijā, nevis internetā, redzēt un atbalstīt augstākās klases skeitborda slaloma meistarus un mani, kā arī L.Skaraini un visus pārējos Latvijas dalībniekus.”

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto

Šobrīd ir zināms, ka Olimpiskā komiteja apstiprinājusi skeitborda iekļaušanu Tokijas olimpiskajās spēlēs 2020. gadā (Rio olimpiskajās spēlēs apstiprināšana būs tikai formāla). Latvijā skeitbordam ir liela vēsture un ir daudz panākumu it īpaši slaloma disciplīnu jomā. Tāpēc LSF vēlme ir noteikti cīnīties par šo disciplīnas iekļaušanu Olimpiskajās spēlēs. Latvijai ir reālas iespējas un potenciāls cīnīties par medaļām jau 2020. gadā, jo mums ir gan Pasaules, gan Eiropas čempionātu uzvarētāju pieredze.

Pasaules čempionāta balvu fonds veidojas no sportistu dalības maksas, bet visas organizatoriskās izmaksas sedz organizatori – Latvijas Skeitborda federācija. Lai nodrošinātu pasaules līmeņa sacensību organizēšanu, savu atbalstu sniedz Rīgas Dome un Priekuļu novada pašvaldība.