Pirmo reizi 124 gadus garajā vēsturē nenotiks Bostonas maratons

Pievienot komentāru
Pirmo reizi 124 gadus garajā vēsturē nenotiks Bostonas maratons
AFP/SCANPIX

Šogad paredzētais prestižais Bostonas maratons atcelts pilnībā, līdz ar to pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē netiks noskaidroti čempioni.

Maratons Bostonā noticis katru gadu kopš tā pirmsākumiem 1897.gadā. 2013.gadā dažas stundas pēc uzvarētāju noskaidrošanas tā norisi aizēnoja bumbas sprādziens pie finiša līnijas, nogalinot trīs un ievainojot vairākus simtus, taču ne reizi prestižais skrējiens nav bijis atcelts.

Šogad sacensībām bija jānotiek 20.aprīlī, bet sākotnēji tās tika pārceltas uz 14.septembri. Tagad maratons atcelts pavisam.

Kā ceturtdien norādīja Bostonas mērs Mārtijs Volšs, lai neapdraudētu sabiedrības veselību, šogad nevar notikt tradicionālas vienas dienas skriešanas pasākums.

“Tā vietā mēs visi atbalstīsim Bostonas Vieglatlētikas asociācijas alternatīvo pieeju, kas ļaus maratonistiem piedalīties sacensībās attālināti,” preses konferencē teica Volšs.

“World Marathon Majors” sezonas pirmās sacensības notika 1.martā, kad tika aizvadīts Tokijas maratons. Tiesa, tajā piedalījās tikai elites grupas skrējēji.

Šobrīd Londonas maratona norise iecerēta 4.oktobrī, Čikāgas maratons kalendārā ir 11.oktobrī, bet Ņujorkas maratons – 1.novembrī. Iepriekš šopavasar tika atcelts 27.septembrī paredzētais Berlīnes maratons.