Pirmajā “Gulf of Riga Regatta 2021” sacensību dienā divās grupās uzvaru svin igauņi

0 Komentāru
Pirmajā “Gulf of Riga Regatta 2021” sacensību dienā divās grupās uzvaru svin igauņi
ZUMAPRESS/SCANPIX

Pirmajā Rīgas līča regates “Gulf of Riga Regatta 2021” sacensību dienā divās no trim grupām uzvaru izcīnīja Igaunijas sportisti, informē sacensību rīkotāji.

Aizvadīts Rīgas līča regates jeb “Gulf of Riga Regatta” (GoRR) pirmais sacensību posms, kurā pārstāvētas 40 komandas no četrām Baltijas jūras reģiona valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Mērena vēja apstākļos noskaidroti pirmā posma uzvarētāji. No trijām grupām vienā – līderi latvieši.

Pirmās dienas distance bija 15 jūras jūdzes jeb 26 kilometrus gara. Starts dots netālu no Daugavgrīvas mola, bet laivu finišs tika pieņemts Daugavā.

Kā skaidro sacensību galvenais tiesnesis Madis Ausmans, distance tika izveidota taktiski, “sportistiem bija nepieciešams pirms finiša Daugavā veikt divreiz vairāk halžu maiņu ar spinakeriem [pavēja burām]”, kas bija ne tikai tehniski sarežģītāk, bet noteikti arī vizuāli interesantāk skatītājiem, kuri ieradās vērot sacensības klātienē. Viņš arī min, ka finišs upē bija lielāks izaicinājums tieši Igaunijas sportistiem, kuri ierasti vairāk burā atklātos ūdeņos jūrā.

Tomēr “ORC” jahtu klasē tas netraucēja pirmās dienas posmā uz pjedestāla Rīgā kāpt tieši Igaunijas komandām. 12 jahtu konkurencē pirmo vietu izcīnīja pasaules čempioni un pagājušā gada laureāti “ORC” grupā – komanda “Sugar” ar kapteini Marjalīsu Umbu, otrajā vietā atstājot Igaunijas komandu “Angel-Rose II”, kura GoRR piedalās pirmo reizi.

Kā pastāstīja komandas kapteinis Svens Nūtmans, pirmajā dienā līcī vējš bija labs, bet mainīgs. Tā stiprums nepārsniedza 10 – 12 mezglus jeb 5 – 6 metrus sekundē. Līcī bija saglabājies tā saucamais vecais vilnis, kas padarīja burāšanu mazāk patīkamu, īpaši mazajām jahtām. To uzsver arī “LYS2” grupas pirmā posma uzvarētājs komandas “Elixir” kapteinis Uldis Lapsiņš.

“Iepriekšējās dienas vilnis pirmajā aplī uz pieņemšanas boju mums skalojās pāri, bet otrajā aplī tas jau bija nedaudz pierimis,” norāda Lapsiņš. Viņš arī min, ka uzvaru šajā posmā palīdzēja izcīnīt tas, ka tika pieņemts taktiski pareizs lēmums – otrajā aplī izvēlēties kursu tuvāk Mangaļsalas molam, kur bija stiprāks vējš. Tas līdz ar komandas saliedēto darbu arī atnesa uzvaru “LYS2” grupā 12 jahtu konkurencē.

“LYS2” grupā aiz Lapsiņa pārstāvētās komandas finišēja “Ella” vienība ar kapteini Romānu Mickēviču, bet trešā vieta vēl vienai Latvijas komandai “Blondy” ar kapteini Andri Zubricki priekšgalā.

Lielākajā “LYS1” grupā, kurā startē 15 komandas, uzvaru izcīnīja Igaunijas kapteiņa Margusa Beļakova vadītā komanda “Liliann”, otrajā vietā ierindojās Latvijas komanda – jahta “Gabriel” ar kapteini Andri Zirdziņu, bet trešie šoreiz palika lietuvieši – komanda “Prus Primo” ar kapteini Gintaru Čomentausku.

Otrdien regate dodas projām no Rīgas uz mazāko līča salu – Roņu salu. Starts plkst.11.30 netālu no Daugavgrīvas moliem. Prognozēs ir lēns vējš un, ticamāk, komandas finišēs vēlu vai pat agri nākošās dienas rītā.

0 Komentāru