1 komentārs

Krievijas biatlonisti Antons Šipuļins un Aleksandrs Loginovs ceturtdien pēc Austrijā notiekošā pasaules čempionāta jauktās stafetes sacensībām apbalvošanas ceremonijā nepaspieda roku titulētajam francūzim Martēnam Furkadam.

Par pasaules čempioni 2×6+2×7,5 kilometru jauktajā stafetē kļuva Vācija, kamēr sudrabu ieguva Francija, bet bronzu izcīnīja Krievija. Sacensību laikā Furkads izcēlās ar pretrunīgu rīcību, jo trešajā stafetes maiņā viņš sadūrās ar Loginovu, ko krievi jau nodēvējuši par apzinātu rīcību, savukārt neilgi pirms finiša viņš uz brīdi bloķēja Šipuļina centienus pacīnīties par otro vietu.

Šipuļins pēc sacensību noslēguma teica, ka Furkads viņa priekšā “aizslēdzis” koridoru, kas francūzim ļāvis izcīnīt sudrabu. Pēcāk notikušajā apbalvošanas ceremonijā Loginovs un Šipuļins nepaspieda roku titulētajam Francijas sportistam, kurš turklāt šī pasākuma vidū pēkšņi pameta pjedestālu, tomēr pēcāk, citu mudināts, atgriezās.

“Pilnībā esmu zaudējis cieņu pret Furkadu. Respektēju viņu kā sportistu, bet kā cilvēks viņš uzvedas neglīti. Viņš Loginovu notrieca tīšām,” televīzijas kanāls “Match TV” citē Šipuļina teikto. “Un tas, kā viņš uzvedās finišā. Ja uzskati sevi par spēcīgu sportistu, tev ir jācīnās godīgi un nevajag “aizvērt” koridoru. Varbūt tas bija pēc noteikumiem, taču es tā nerīkotos.” Furkads gan esot atvainojies par uztriekšanos Loginovam, bet cīņu finišā ar Šipuļinu viņš uzskata par adekvātu.

Furkads jau iepriekš asi izteicies par Krievijas sportā un biatlonā notikušajiem dopinga lietošanas skandāliem, aicinot piemērot stingrākas soda sankcijas vainīgajiem. Tāpat viņš izteicis pārmetumus Krievijas pusei, ka tās komandā startē Loginovs, kuram tikai decembrī beidzās divu gadu diskvalifikācija par aizliegtās vielas EPO lietošanu. Pirms nedēļas Furkads sacēla sašutuma vētru Krievijā, jo sociālajā tīklā “Instagram” Krievijas Biatlona savienības (SBR) kontā pie dzimšanas dienas apsveikuma Loginovam, kurā bija uzskaitīti krievu sportista panākumi, iekomentēja, ka Loginova lielākais panākums ir divu gadu diskvalifikācijas par aizliegto vielu lietošanu.

Furkads vēlāk par šo ierakstu atvainojās, tomēr viņa un Krievijas sportistu attiecībās tas ir ievilcis milzīgu plaisu, kura pēc apbalvošanas ceremonijas kļuvusi tikai lielāka.

Video: apbalvošanas ceremonija

TOP komentāri

  • Jānis 21
    0 0 0

    Jānis 21

    krievu vāvulis varen lecīgs,tik nedomāju,ka to varētu pateikt Furkadam acīs,par argumentiem nemaz nerunājot

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl