Phjončhanas olimpisko spēļu dalībniece no Jamaikas pieķerta dopinga lietošanā

0 Komentāru
Phjončhanas olimpisko spēļu dalībniece no Jamaikas pieķerta dopinga lietošanā
Autors: LETA/AFP

Jamaikas bobslejiste, kura piedalījās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, pieķerta dopinga lietošanā, ziņo Jamaikas portāls “RJR News”. 

Sportistes, kuras vārds netiek atklāts,  dopinga provē atrasta aizliegta viela klenbuterols, kas samazina taukaudu daudzumu sportista organismā. Minēta viela uzkrājas cilvēka taukaudos un var fiziskas slodzes laikā izdalīties no tiem ilgi pēc lietošanas.

Tiek atzīmēts, ka konkrēta dopinga analīze tika nodota janvāra vidū Šveicē.

2018. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs piedalījās trīs Jamaikas sportisti – skeletonists Entonijs Votsons, kā arī divas bobslejistes Džesmīne Fenlatora-Viktoriāna un Kerija Rasela, kuras izcīnīja 18. vietu divniekos.

Jamaikas bobsleja federācija nosūtījusi oficiālo pieprasījumu atvērt B provi. Ja arī šī prove izradīsies pozitīva, tad sportistei draud četru gadu diskvalifikācija.

Phjončhanas spēļu laikā dopinga lietošanā tika pieķerti vairāki sportisti. Pozitīva analīzes bijušas Japānas šorttrekistam Keijam Saito, Slovēnijas hokeja izlases uzbrucējam Žigam Jegličam, kā arī diviem Olimpiskajiem atlētiem no Kreivijas –  kērlingistam Aleksandram Krušeļņickim un bobslejistei Nadeždai Sergejevai.

Foto: Jamaikas sieviešu bobsleja divnieks Phjončhanā

0 Komentāru