Penele jāšanas sportā kļūst par Latvijas čempioni šķēršļu pārvarēšanā

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Laura Penele nedēļas nogalē Sporta centrā “Kleisti” jāšanas sportā kļuva par Latvijas čempioni šķēršļu pārvarēšanā, ziņo Latvijas Jātnieku federācijas preses dienests.

Par šī gada čempioni pieaugušajiem kļuva Penele, pārstāvot “Lielceri”. Sudrabs tika Annai Arhipovai no “RIT team”, bronza – Aleksandram Šakurovam no “Rīgas Jātnieku sporta kluba”.

Pirms nedēļas Penele izcīnīja uzvaru arī Polijā notiekošā nacionāla mēroga turnīra galvenajā maršrutā ar 145 centimetru augstiem šķēršļiem.

Pieaugušo konkurencē jātnieki startēja divās distancēs, kurās šķēršļu augstums bija no 140 līdz 145 centimetriem. Pēc pirmās dienas līderpozīcijā atradās Penele, kura izcīnīja uzvaru ātruma maršrutā ar KWPN šķirnes zirgu “Dundas V.D.M.”. Aiz viņas ierindojās Arhipova ar KWPN šķirnes zirgu “Heesamar”, saņemot 4,86 soda punktus, un Ģirts Bricis ar “Michel 231”, taču viņš ar šo zirgu nebija pieteikts čempionāta konkurencē.

Otrajā dienā maršrutā ar pārlekšanu saīsinātajai distancei kvalificējās tikai Penele un Arhipova. Abas dalībnieces no pārlekšanas atteicās un dalīja pirmo vietu. Līdz ar to ar nulli soda punktu abās dienās par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Penele.

Aleksandrs Šakurovs 145 centimetru maršrutā izcīnīja trešo vietu ar KWPN šķirnes zirgu “Filmoore” un ieguva bronzu arī čempionāta kopvērtējumā.

“Latvijas čempionātā dažādās konkurencēs ar savu zirgu “Dundas V.D.M.” uzvaru izcīnu jau ceturto reizi. Pirmo reizi uzvarēju piecgadniekos, otrajā reizē – junioru un jauno jātnieku konkurencē, pēc tam divas reizes – pieaugušo ieskaitē,” par panākumu sarunā ar LJF preses dienestu saka čempionāta uzvarētāja Penele. “Šogad pirmo reizi čempionāts notika smilšu laukumā, un labi, ka tā, jo lielā maršruta laikā lija. Uz zāles lekt lietus laikā nav tik draudzīgi zirgam, un man pirms Pasaules kausa posma nevajadzēja pārbaudīt “Dundas V.D.M.”, jo viņš uz zāles ir daudz lēcis.”

Viņa arī pauda prieku, ka abas dienas izdevās iztikt bez soda punktiem un uzvarēt.

“Latvijas čempionāts aiz Pasaules kausa sacensībām ir otras lielākās Latvijas sacensības. Lai arī es esmu vinnējusi šīs konkrētās sacensības, uzskatu, ka šogad mūsu nacionālais čempions tomēr ir Kristaps Neretnieks. Kad Lielceros skatījāmies uz lielā ekrāna olimpiskās spēles, teicu, ka šogad čempions ir Kristaps,” piebilst Penele.

Sportistei tā bija jau trešā lielākā uzvara pēc kārtas.

“Polijā galvenajā maršrutā bija vairāk nekā 50 dalībnieku. “Equador” sporta klubs svinēja 20 gadu jubileju, tādēļ šim turnīram bija 91 000 eiro balvu fonds. Nacionālā turnīrā tas liekas pat nereāli, jo parasti tāda naudas summa ir starptautiskajās sacensībās. Divdesmit gadus viņi tiešām ir nosvinējuši ar vērienu,” par iepriekšējo uzvaru saka jātniece.

Viņa ļoti atzinīgi izteicās par sacensībām Polijā, kur tās paralēli notika divos laukumos un, viņasprāt, vieta atbilda pat Eiropas čempionāta rīkošanai.

“Galvenajā maršrutā pārlekšanā iekļuva 11 dalībnieki, visi bija nežēlīgi ātri. Es skatoties pat nodomāju, kā vispār ir iespējams tik ātri izlekt? Man bija jāiet, kā saka, uz visu banku – visu vai neko. Kad uz tablo ieraudzīju, ka esmu pirmā, tas bija tik lieliski. Tādas sajūtas man nav bieži,” par panākumu Polijā saka Penele.

Sportisti par čempiona tituliem cīnījās divu dienu kopvērtējumā pieaugušo, junioru un jauno jātnieku grupās, kā arī bērniem līdz 14 gadu vecumam, I un II grupas poniju jātniekiem, amatieriem un jātniekiem ar piecus līdz septiņus gadus jauniem zirgiem.

Juniori un jauno jātnieku grupā uzvarēja Odrija Roberta Brālēna no JJS, bērniem līdz 14 gadiem – Anna Salmiņa no “Kaijas”, sešu un septiņu gadu jaunu zirgu sacensībās ar “Wildstar V” – Ģirts Bricis (“Sport De Lux”), piecu gadu jaunu zirgu sacensībās ar “Larina” – Terēze Zalte (“Latvian Equestrian Club”). II grupas poniju jātniekiem ātrākā bija Māra Buša (“Rīgas Jātnieku sporta klubs”), I grupas poniju jātniekiem – Lāsma Vasiļjeva (“Kalnsētas Jātnieku klubs” un amatieriem – Ilze Krūmiņa (“EquiLat”).