Pelnrušķītes stāsts Ņujorkas kortos – britu tīneidžere Radukanu izcīna ”US Open” titulu

AFP/SCANPIX

18 gadus jaunā britu tenisiste Emma Radukanu ”US Open” finālā ar 6-4, 6-3 uzvarēja tikai tikai pirmdien 19.dzimšanas dienu nosvinējušo kanādieti Leilu Fernandesu, izcīnot Lielbritānijai pirmo dāmu ”Grand Slam” titulu 44 gadu laikā.

Radukanu ir pirmā tenisiste, kas ”Grand Slam” titulu izcīnījusi pārvarot kvalifikāciju. Turklāt Emma visā turnīrā nezaudēja nevienu setu.

Radukanu ir pirmā Lielbritānijas tenisiste, kas izcīnījusi ”Grand Slam” titulu kopš 1977.gada, kad Vilmbldonā uzvarēja Virdžīnija Veida.

Emma kļuva par jaunāko “Grand Slam” čempioni, kopš Marijas Šarapovas uzvaras Vimbldonā 2004.gadā.

Par uzvaru ”Flushing Meadows” kortos Radukanu nopelnīja 2,5 miljonus ASV dolāru un no WTA ranga 150.vietas pirmdien uzlidos uz 23.pozīciju.

Emma ir dzimusi Toronto, kur nodzīvoja pirmos divus dzīves gadus. Tad nākamā tenisa zvaigzne kopā ar finansu sektorā strādājošajiem vecākiem tēvu rumāni un mammu ķīnieti pārcēlās uz Lielbritāniju.