Pēc WADA ziņojuma atstādinātas piecas augstas Krievijas sporta amatpersonas

Pievienot komentāru
Pēc WADA ziņojuma atstādinātas piecas augstas Krievijas sporta amatpersonas
Foto: AP/SCANPIX

Pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas pirmdien publiskotā ziņojuma, kurā norādīts uz Krievijas valsts organizāciju dalību dopinga pārkāpēju piesegšanā, no amata pienākumu veikšanas uz laiku atstādinātas piecas augstas Krievijas sporta amatpersonas.

Jau pirmdien no darba pienākumu pildīšanas tika atstādināts Krievijas sporta ministra Vitālija Mutko vietnieks Jurijs Nagornihs. Tikmēr otrdien līdzīgs liktenis piemeklēja Mutko padomnieci antidopinga jautājumos Natāliju Želanovu, kā arī ministrijas zinātnes departamenta direktora vietnieku Avaku Abaljanu. Tāpat savus pienākumus uz izmeklēšanas laiku nevarēs veikt Krievijas sporta izlašu sagatavošanas centra direktora vietniece Irina Rodionova un Maskavas antidopinga laboratorijas vadītāja vietnieks Jurijs Čižovs.

Visas amatpersonas tika minētas WADA ziņojumā kā tieši līdzdalībnieki pozitīvo dopinga analīžu rezultātu falsificēšanā, tos nomainot ar “tīrām” analīzēm. Tikmēr Krievijas sporta ministrs Mutko turpinās savu darbu. WADA pieprasījusi Starptautiskajai Futbola federāciju asociācijai (FIFA) izmeklēt Mutko saistību ar dopingu futbolā. Dopinga skandālā iesaistītajā Krievijā 2018.gadā paredzēts Pasaules kausa finālturnīrs. Mutko ir arī Krievijas Futbola federācijas (RFS) prezidents un gaidāmā turnīra organizācijas komitejas vadītājs.

WADA apgalvo, ka Mutko slēpis Krievijas futbola līgās spēlējošo ārzemju futbolistu dopinga lietas, tāpēc FIFA Ētikas komiteja aicināta izmeklēt federācijas prezidenta saistību šajā lietā un arī izvērtēt viņa atbilstību RFS prezidenta amatam.