Pēc gada paziņo iespējamo iemeslu, kāpēc aviokatastrofā gāja bojā ”Chapecoense” komanda

2 komentāri
Pēc gada paziņo iespējamo iemeslu, kāpēc aviokatastrofā gāja bojā ”Chapecoense” komanda
Foto: AP/ SCANPIX

“Chapecoense” futbola vienība 2016. gada šaušalīgajā aviokatastrofā, visticamāk, cieta degvielas trūkuma dēļ.

Kā atzinis Kolumbijas aviācijas nozares pārstāvis Migels Komačo, aviosabiedrības “LaMia” lidmašīnā, ar kuru lidoja Brazīlijas futbola komanda “Chapecoense”, nebija pietiekams degvielas daudzums, kā rezultātā tā avarēja.

Kā ziņots, 2016. gada 28. novembrī nogāžoties lidmašīnai, Kolumbijā netālu no Medeljinas dzīvību zaudēja 71 cilvēks, tostarp 19 komandas “Chapecoense” spēlētāji un 20 žurnālisti. Avārijā izdzīvoja tikai seši cilvēki, no kuriem četri bija futbolisti.

“Chapecoense” vienība lidoja uz Kolumbiju, kur tai bija paredzēta Dienvidamerikas otrā prestižākā klubu turnīra “Copa Sudamericana” pirmā finālspēle.

Pēc notikušā “Chapecoense” komandas fināla pretiniece “Atletico Nacional” paziņoja, ka aviokatastrofā cietušajai vienībai jāpiešķir šī turnīra čempionu tituls, ko arī Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) akceptēja.

Brazīlijas, Bolīvijas un Kolumbijas izmeklētāji joprojām cenšas precizēt, kas bija galvenais avārijas cēlonis, taču izvirzītā hipotēze par degvielas trūkumu ir viens no vadošajiem traģēdijas iemesliem.

Tāpat Komačo ir pārliecināts, ka “LaMia” neņēma vērā starptautiskos noteikumus, kas saistīti ar degvielas rezervēm lidmašīnās.

“Chapecoense” lidmašīnas avārija kļuva par vienu no traģiskākajām aviokatastrofām futbola vēsturē. Pirms 29 gadiem aviokatastrofā Peru gāja bojā 23 Limas “Alianza” komandas pārstāvji, bet 1949.gadā, ietriecoties baznīcā, gāja bojā 23 cilvēki no Itālijas komandas “Torino” personāla. Savukārt 1993.gadā aviokatastrofā gāja bojā 22 Zambijas futbola izlases pārstāvji.