Pēc 39 gadiem komā 73 gadu vecumā miris bijušais Francijas izlases futbolists

2 komentāri
Pēc 39 gadiem komā 73 gadu vecumā miris bijušais Francijas izlases futbolists
AFP/SCANPIX

Bijušais franču futbolists Žans Pjērs Adamss ir miris 73 gadu vecumā pēc tam, kad pēdējos 39 gadus pavadījis komā.

Pirmdienas rītā Nimas Universitātes slimnīcā viņš tika pasludināts par mirušu.

Adamss nonāca komā, kad viņam bija 34 gadi pēc anestēzijas kļūdas, kamēr viņš atradās slimnīcā kārtējai ceļa operācijai 1982. gadā.

Runājot ar CNN par laiku, kad viņas vīrs devās uz ceļa operāciju, futbolista sieva Bernadete sacīja: “Sieviete, anestēzijas speciāliste, slimnīcā viena pati rūpējās par astoņiem pacientiem, kas nelikās pareizi.”

”Tā kā operācija nebija vitāli svarīga, slimnīca streikoja, viņiem trūka ārstu un šī sieviete pieskatīja astoņus pacientus divās dažādās telpās, kādam vajadzēja man piezvanīt, lai pateiktu, ka operācija aizkavēsies,” turpināja Bernadete.

Tas nenotika, un Adamss cieta sirdsdarbības apstāšanos, kad tika ievietota caurule, kas bloķēja viņa plaušas.

Bernadete piebilda: ”Kad es tiku pie viņa, ieraudzīju viņu guļam uz gultas, visur apkārt bija caurules. Es neatstāju slimnīcu piecas dienas. Es domāju, ka viņš pamodīsies un ka man tur jābūt.

Žanu Pjēru uzraudzīja praktikants, kuram tas bija atkārtojuma gads, un vēlāk pats tiesā atzina:” Es nebiju līdz galam gatavs uzdevumam, kas man bija uzticēts.”

Adamsam šī bija paredzēta kā pēdējā operācija, jo viņš pēc dažādām ceļu traumām bija nolēmis mest mieru sportista karjerai un pievērsties trenera gaitām, jau piekrītot darbam ”Dijon” komandā.

Pēc septiņus gadus ilgas cīņas tiesās slimnīcas ārsti tika atzīti par vainīgiem netīšā ievainojumā, kas tagad, diemžēl vairs neko nemaina un sportists pēc 39 gadiem komā devies aizsaulē.

Centra aizsargs lielāko daļu kluba futbola spēlēja ”Nica” rindās, kur aizvadīja 126 spēles, gūstot 15 vārtus. Karjeras laikā pārstāvēja arī tādus klubus kā ”Nimes”, PSG, ”Mulhouse” un ”Chalon”.

Futbolists izgāja laukumā 22 spēlēs Francijas izlases sastāvā, laika posmā no 1972. līdz 1976. gadam.

2 komentāri