Pazīstamie tenisisti Raoničs un Berdihs Zikas vīrusa dēļ nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs

Pievienot komentāru
Pazīstamie tenisisti Raoničs un Berdihs Zikas vīrusa dēļ nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs
Foto: AFP/LETA

Pazīstamie tenisisti Milošs Raoničs no Kanādas un čehs Tomāšs Berdihs Zikas vīrusa draudu dēļ nepiedalīsies Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Šobrīd dažādu iemeslu dēļ dalību Riodežaneiro Olimpiādē ir atsaukuši vairāki spēcīgi sportisti, bet no tenisistiem iepriekš to izdarījuši tādi spēlētāji kā amerikāņi Džons Isners un Sems Kverijs, kā arī Bernards Tomičs un Niks Kirgis no Austrālijas. “Ar lielu nožēlu paziņoju, ka nespēlēšu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Šāds lēmums pieņemts pēc apspriešanās ar ģimeni un treneriem, turklāt dalību atsaucu veselības draudu dēļ, tai skaitā Zikas vīrusa,” pauda Raoničs.

No starta olimpiskajās spēlēs atteicies arī Čehijas tenisists Tomāšs Berdihs. “Nepiedalīšos Olimpiādē, jo Brazīlijā izplatījies Zikas vīruss. Esmu nodibinājis ģimeni, tāpēc ierobežot jebkādus veselības riskus tās tuvumā ir mana prioritāte.” Līdzīgas bažas piemeklējušas arī Halepu, kura izteikusies, ka ģimene viņai ir pārāk svarīga, lai riskētu ar savu veselību.

Šobrīd 25 gadus vecais Raoničs ir pasaules ranga septītās vietas īpašnieks, kurš karjeras laikā izcīnījis astoņus ATP raudzes titulus, turklāt nupat notikušajā Vimbldonas čempionātā tika līdz finālam, kur gan piekāpās britam Endijam Marejam. Raoničs pārstāvēja Kanādu 2012.gada olimpiskajās spēlēs Londonā, kur cieta neveiksmi otrajā kārtā. Tikmēr 30 gadus vecais Berdihs, kurš pasaules rangā atrodas astotajā vietā, karjeras laikā ticis pie 12 ATP tituliem.