Pasteidzies! Jau rīt slēpošanas kalni būs atvērti ziemas prieku baudītājiem

Pievienot komentāru
Pasteidzies! Jau rīt slēpošanas kalni būs atvērti ziemas prieku baudītājiem
Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Jau vairākas dienas ārā jūtams sals, un beidzot var teikt – īstā ziema ir sākusies! Kā allaž – aukstumu visvairāk gaida ziemas sporta veidu mīļotāji, kuri beidzot var uzgavilēt – Jaungada brīvdienās vairums slēpošanas kalnu trašu tiks atvērtas apmeklētājiem, tā kā laiks no skapjaugšām gādāt lejā inventāru – slēpes un sniegadēļus.

Riekstukalnā Baldonē sniegs jau tiek pūsts pilnā sparā, taču slēpotājiem un snovbordistiem vēl nedaudz nedaudz jāpaciešas, līdz varēs atklāt ziemas prieku sezonu un laist lejā no kalna. Uz kalna vēl tiek veikti pēdējie sagatavošanās darbi – šķūrēts un līdzināts mākslīgais sniegs – jo jau ceturtdien trase būs atvērta.

Foto

Esot nepieciešamas vismaz divas diennaktis ar salu, lai trases varētu sagatavot slēpošanai. Kā stāsta Riekstukalna vadītājs Ervīns Kišuro – tieši Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas ir laiks, kad aktīvās atpūtas mīļotāji, kā arī vecāki ar bērniem izvēlas atpūsties uz kalna.

Video

Vislabākais laiks slēpošanas trašu atvēršanai esot decembra sākums. Šogad gan tas notiek teju mēnesi vēlāk. Kalna īpašnieks aprēķinājis, ka divpadsmit darbības gados sešreiz kalns ticis atvērts decembrī, četrreiz janvārī, bet divreiz – novembrī. Tiekot rūpīgi sekots līdzi laika prognozēm, lai zinātu, kam gatavoties. Šoreiz sinoptiķi sola, ka stabili mīnusi turēsies vismaz četras dienas.

Ziemas sezonai gatavojas arī citas slēpošanas trases Latvijā – Milzkalns un Žagarkalns jau atvērts slēpotājiem un sniega dēļu cienītājiem. Daudzos no tiem varēs svinēt arī jauno gadu – trases būs vaļā līdz vēlai naktij, tostarp priecēs arī uguņošana. Kalnu apsaimniekotāji sola, ka cenas šosezon saglabāsies pagājušā gada līmenī.