Pasaules spīdveja zvaigznes Daugavpilī – Bogdanovam iespēja ”paspīdēt” Latvijas publikas priekšā

Daugavpils spīdveja trekā šodien norisinās pasaules čempionāta trešais posms jeb Latvijas “Grand Prix”

Sacensību sākums stadionā “Lokomotīve” šodien paredzēts plkst.18.45, bet skatītājiem ieeja atvērta būs jau no plkst.16.45. Tiešraidi vēro ”Viaplay”!  Šajā posmā piedalīsies spēcīgākie braucēji no Polijas, Zviedrijas, Krievijas, Dānijas, ASV, Lielbritānijas, Austrālijas un Slovēnijas, bet vienīgais Latvijas pārstāvis būs Maksims Bogdanovs, kurš startēs ar rīkotāju piešķirto ielūgumu jeb “wild card”. Pašlaik 28 gadus vecajam Latvijas pārstāvim šī būs debija “Grand Prix” pamatsacensībās.

Pērn Bogdanovs Daugavpils trekā izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionāta (SEC) otrajā finālposmā, spēkojoties ar kontinenta labākajiem braucējiem. Šobrīd Bogdanovs ir iekļuvis nākamā gada “Grand Prix” seriāla pretendentu pusfinālā, turklāt to pašu paveicis arī cits Latvijas sportists Ķasts Puodžuks.

“Grand Prix” posms Daugavpilī notiks pēc gada pārtraukuma, jo pērn Latvijā pasaules čempionāta posms spīdvejā nenotika. Savukārt 2014.gadā tas bija plānots Rīgā, tomēr pēc lietus Biķernieku trases mototreks nebija gatavs uzņemt sacensības, tāpēc tās steidzamības kārtā tika pārceltas uz Daugavpili, kur pasaules čempionāta posms pirmo reizi tika rīkots jau 2006.gadā.

Aizpērn Latvijas posmā uzvarēja polis Macejs Janovskis, bet Puodžuks ieņēma 15.vietu. Šīs sezonas pirmais pasaules čempionāta posms norisinājās aprīļa beigās Slovēnijā, kur uzvarēja slovāks Martins Vaculīks, bet maija vidū sacensībās Polijas galvaspilsētā Varšavā triumfēja bijušais Latvijas komandas “Lokomotīve” braucējs Frēdriks Lindgrēns no Zviedrijas. Šosezon vēl divi posmi plānoti Polijā, divas sacensības notiks Zviedrijā, bet pa vienām – Čehijā, Dānijā, Lielbritānijā, Vācijā un Austrālijā.

Pērn par četrkārtēju pasaules čempionu spīdvejā kļuva pieredzējušais amerikānis Gregs Henkoks, kurš no troņa gāza britu Taiu Vofindenu. Sagaidāms, ka šodienas sacensības tiks translētas 150 pasaules valstīs.