Pasaules čempionātā riteņbraukšanā Latviju pārstāvēs Skujiņš, Neilands, Lukševics, Rožlapa un Laizāne

Pievienot komentāru
Pasaules čempionātā riteņbraukšanā Latviju pārstāvēs Skujiņš, Neilands, Lukševics, Rožlapa un Laizāne
INSTAGRAM/KRISTS NEILANDS

Pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā Latviju pārstāvēs Toms Skujiņš, Krists Neilands, Viesturs Lukševics, Dana Rožlapa un Lija Laizāne, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Sākotnēji pasaules čempionātam šosejas riteņbraukšanā bija jānotiek Šveices kalnu pilsētiņā Ēglā, kur atrodas arī Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) mājvieta. Augustā Šveices valdība gan lēma pastiprināt ierobežojumus, lai apkarotu Covid – 19 straujo izplatību. Pieņemtie lēmumi pasaules čempionāta norisi Šveicē padarīja neiespējamu.

Operatīvi UCI strādāja pie čempionāta pārcelšanas uz citu valsti. Nozīmīgo sacensību norise tika pārcelta uz Itālijas pilsētu Imolu, kas atrodas netālu no Boloņas. Sacensības norisināsies šajā nedēļā no no ceturtdienas līdz svētdiena. Čempiona tituli šogad tiks noskaidroti tikai elites grupā, bet iepriekš pasaules čempionātā startēja arī junioru un U-23 grupu sportisti.

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs pieci sportisti. Elites vīru grupas braucienā, kas notiks svētdien, no pašmāju braucējiem startēs sekmīgi “Tour de France” aizvadījušie Skujiņš un Neilands. Viņiem pievienosies arī jaunais Latvijas čempions grupas braucienā – Lukševics.

Sieviešu konkurencē Latvijai būs divas pārstāves. Jau ceturtdien savu startu individuālajā braucienā aizvadīs Rožlapa. Talsos augusī sportiste šogad pārliecinoši triumfēja Latvijas čempionātā, tiekot pie titula otro gadu pēc kārtas. Tikmēr daudzkārtējā Latvijas čempione Laizāne sestdien startēs pasaules čempionāta grupas brauciena sacensībās.

Sacensību distanču reljefs Imolā solās būt kāpumiem bagāts, kas būs parocīgāk tiem riteņbraucējiem, kas labi sevi var apliecināt daudz dažāda garuma un stāvuma kāpumos. Sprinteriem un klasiku speciālistiem šī distance nav īsti piemērota.