Pasaules čempionātā kamaniņu sportā Bērziņš ieņem 17.vietu, titulu izcīna Repilovs

IMAGO IMAGES / SCANPIX

Vīriešu vieninieku sacensībās pasaules čempionātā kamaniņu sportā Kēnigszē trasē Vācijā augstāko vietu no Latvijas sportistiem ieņēma Gints Bērziņš, kurš finišēja 17.vietā, Riks Kristens Rozītis ieņēma 21.vietu, bet Artūrs Dārznieks – 23.vietu.

Pirmajā braucienā Dārznieks vairākkārt “nostaigāja” pa trasi un no septiņiem finišējušajiem tobrīd ieņēma pēdējo vietu, bet pēc visu sportistu finiša ierindojoties 12.vietā 0,47 sekundes aiz trases rekordu sasniegušā vācieša Feliksa Loha. Viņš finišēja pēc 48,803 sekundēm un iepriekšējo rekordu pārspēja par divām sekundes tūkstošdaļām.

Rozītis riskēja, kļūdījās izejā no virāžas uz līko taisni, kā arī tur iestūrēja trases apmalē un braucienā ieņēma 25.vietu, Loham piekāpdamies 0,986 sekundes, taču kā pēdējais nodrošinādams dalību otrajā braucienā.

Arī Bērziņš rupji kļūdījās un braucienā ieņēma 19.vietu ar 0,757 sekunžu atpalicību no līdera.

Otrais pēc pirmā brauciena bija Romāns Repilovs, kurš startē zem Krievijas Kamaniņu sporta federācijas karoga un atkārtoja veco trases rekordu, trešais 0,088 sekundes aiz tautieša pēc pirmā brauciena bija Makss Langenhāns.

Otro braucienu labāk veica Rozītis, paceldamies uz 21.vietu summā 1,525 sekundes aiz uzvarētāja Repilova.

Bērziņš kļūdījās, ieejot līkajā taisnē un uzduroties apmalei. Viņš pakāpās uz 17.pozīciju, Repilovam piekāpjoties par 1,31 sekundi.

Dārznieks rupji kļūdījās līkajā taisnē, summā atkāpjoties aiz abiem komandasbiedriem uz 23.pozīciju. Viņš čempionam zaudēja 1,78 sekundes.

Čempiona titulu 38 sportistu konkurencē otro reizi pēc kārtas izcīnīja Repilovs, kurš Lohu divu braucienu summā apsteidza par 0,062 sekundēm. Trešais finišēja austrietis Dāvids Gleiršers, kurš uzvarētājam piekāpās 0,217 sekundes.

Ceturto vietu ieņēma Langenhāns (+0,249), piekto – viņa komandasbiedrs Johanness Ludvigs (+0,251), sesto – austrietis Jonass Millers (0,532).

Piektdien sprintā Bērziņš un Dārznieks bija attiecīgi desmitajā un 11.pozīcijā, bet Rozītis nepārvarēja kvalifikāciju.

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: IBF titula cīņa. Mairis Briedis pret Arturu Mannu

Mairis Briedis pārliecinoši sakauj Mannu un nosargā savu IBF pasaules čempiona titulu

Mairis Briedis: Mega liels paldies visiem līdzjutējiem, latviešu enerģija nāks man līdzi

Ir trešā uzvara pēc kārtas! Rīgas “Dinamo” pagarinājumā apspēlē Indraša ”Vityaz”

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ”Neftekhimik”

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ”Sibir”