Komentāri
Pasaules čempionātā biatlonā jauktajā stafetē uzvar Francija, Latvija paliek pēdējā
Foto: TASS/SCANPIX

Latvijas biatlona komanda ceturtdien Norvēģijā palika pēdējā – 25.vietā – pasaules čempionāta jauktajā stafetē, kurā uzvaru izcīnīja un zelta medaļas ieguva Francijas sportisti.

Jauktajā stafetē dāmas veica divus posmus pa sešiem kilometriem, savukārt kungi sacentās 7,5 kilometru distancē. Latvijas komandā startēja Baiba Bendika, Žanna Juškāne, Roberts Slotiņš un Aleksandrs Patrijuks, distancē nopelnot divus soda apļus un izmantojot 11 rezerves patronas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par pasaules čempioniem kļuvušajā Francijas komandā startēja Anaisa Beskona, Marī Dorēna-Abēra, Kentēns Fijons Majē un Martēns Furkads. Sīvajā cīņā Francija par 4,3 sekundēm pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas ieguva mājinieki norvēģi, kuri čempioniem zaudēja 14,4 sekundes. Uz goda pjedestāla tikušās komandas soda apļus nenopelnīja, francūžiem izmantojot astoņas, vāciešiem septiņas, bet norvēģiem desmit rezerves patronas.

Francijai uzvaru nodrošināja pēdējos sezonu līderis Furkads, kurš pēdējā puskilometrā aizmuka no vācieša Simona Šempa.

Francijas biatlonisti pasaules čempionāta jauktajā stafetē uzvarēja pēc septiņu gadu pārtraukuma, jo iepriekš triumfēja 2009.gadā. Pērn uzvarēja Čehija, kura šoreiz ieņēma sesto vietu.

Sacensību pirmajā posmā startēja Bendika, kura savu posmu iesāka apdomīgi, jo pie otrās kontrolatzīmes bija pēdējā, taču pirmajā šaušanā viņa bija precīza un iztika bez rezerves patronām, paceļoties uz 18.pozīciju. Arī turpinājumā Bendika spēja kāpt augstāk un pēc otrās šaušanas, kurā šoreiz bija nepieciešama viena rezerves patrona, viņa ieņēma jau 14.vietu. Stafetes maiņu viņa nodeva 15.pozīcijā, tobrīd vadībā esošajai ASV komandai zaudējot minūti un 21 sekundi.

Tik labi trasē neklājās Juškānei, kurai šīs bija pirmās sacensības sezonā. Līdz pirmajai šaušanai viņa bija zaudējusi četras vietas, taču pēc tam, kad nopelnīja vienu soda apli, noslīdēja uz 24.pozīciju, esot priekšā tikai Rumānijai. Otrajā šaušanā Juškānei bija nepieciešama viena rezerves patrona, taču Latvija tobrīd jau bija pēdējā un augstāk tikt tā arī nespēja.

Juškāne stafeti Slotiņam nodeva piecas minūtes un desmit sekundes pēc Norvēģijas, kura tobrīd bija izvirzījusies vadībā, savukārt no tuvākajiem konkurentiem Rumānijas biatlonistiem Latvija pēc otrā posma atpalika par 24 sekundēm.

Slotiņam atstarpi samazināt neizdevās, un pēc pirmās šaušanas, kurā viņš izmantoja vienu rezerves patronu, viņš no rumāņa atpalika jau gandrīz par minūti, savukārt otrajā šaušanā Latvijas biatlonists nopelnīja soda apli un pilnībā zaudēja izredzes pamest pēdējo vietu. Slotiņš stafeti Patrijukam nodeva astoņas minūtes un 44 sekundes pēc līderiem Ukrainas biatlonistiem, kuri tikai par divām desmitdaļām apsteidza francūžus un par četrām desmitdaļām vāciešus.

Patrijuks šāva labāk, jo pirmajā reizē izmantoja divas rezerves patronas, bet otrajā šaušanā tika galā ar pieciem šāvieniem. Viņš atstarpi no priekšpēdējā vietā esošās Dienvidkorejas samazināja līdz 40 sekundēm, tomēr panākt konkurentus nespēja.

Pēc otrās šaušanas Latvija, tāpat kā vēl trīs komandas – Rumānija, Lietuva un Dienvidkoreja – no trases tika noņemtas, jo viņas bija apsteigtas par apli. Lai gan finišu Latvija nesasniedza, tā tika klasificēta 25.vietā.

Kā zināms, sākotnēji Latvija nemaz nebija plānojusi startēt jauktajā stafetē, taču komanda izlēma cīnīties ar Dienvidkoreju par 25.vietu Nāciju kausa vērtējumā sievietēm, lai nākamajā sezonā valsti Pasaules kausa posmos varētu pārstāvēt divas biatlonistes.

Pasaules čempionāta turpinājumā sestdien norisināsies sacensības sprintā, kamēr svētdien gaidāma iedzīšana. Savukārt nākamnedēļ planētas labākie biatlonisti sacentīsies klasikas, stafetes un masu starta sacensībās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl