Komentāri
Pasaules Antidopinga aģentūra: Krievija ar specdienestu palīdzību plānveidīgi piesegusi sportistu dopingu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens nācis klajā ar apjomīgu materiālu, kurā atklāts, ka Krievija ar specdienestu palīdzību apzināti kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu. Pilno Maklarena atskaiti var apskatīt šeit.

Apjomīgais materiāls ir 108 lappušu garš, taču tā sākumā Maklarens min trīs galvenās atziņas: “Pirmkārt, Maskavas laboratorija darbojās, lai aizsargātu krievu sportistus, kuri lieto dopingu. Otrkārt, Soču laboratorija izmantoja neredzētu paraugu aizvietošanas metodi, lai dopingu lietojošiem Krievijas sportistiem nodrošinātu piedalīšanos olimpiskajās spēlēs.

Treškārt, Krievijas Sporta ministrija sadarbībā ar specdienestiem un gan Maskavas, gan Soču laboratorijām vadīja, kontrolēja un pārraudzīja atlētu analītisko rezultātu manipulāciju vai arī paraugu apmaiņu,” paziņoja Maklarens. “Šie secinājumi ir pierādāmi, un man ir nelokāma pārliecība par savā ziņojumā paustajām atziņām.”

Izmeklēšanā tika izmantotas arī Maskavas antidopinga laboratorijas bijušā vadītāja Grigorija Rodčenkova liecības. Lai gan Krievijā Rodčenkovs ir pataisīts par meli un pret viņu ir sākta krimināllieta, Maklarens uzsver, ka ir pārliecināts par izmeklēšanā iegūtās informācijas patiesumu. “Esmu nelokāmi pārliecināts, ka mūsu ziņojums ir patiess,” uzsvēris Maklarens, piebilstot, ka Rodčenkovu uzskata par “ticamu un pārbaudītu” personu.

Rodčenkovs šobrīd dzīvo ASV un pirmo reizi informāciju par valsts uzraudzīto dopinga sistēmu Krievijā sniedza maijā laikrakstam The New York Times. Tieši pēc šīs publikācijas tika izveidota WADA neatkarīgā izmeklēšanas komisija. Rodčenkovs laikrakstam ziņoja, ka viņš esot izstrādājis dzērienam piejaucamu kokteili, kura sastāvā bijušas trīs aizliegtās vielas. Pagatavoto kokteili lietojuši daudzi Krievijas sportisti, tostarp 15 Soču olimpisko spēļu medaļu ieguvēji, kuru vidū ir arī olimpiskie čempioni Aleksandrs Zubkovs, skeletonists Aleksandrs Tretjakovs un distanču slēpotājs Aleksandrs Ļegkovs.

Kā atklāj Rodčenkovs, speciālas operācijas laikā antidopinga laboratorijas darbinieki kopā ar izlūkdienestiem samainījuši urīna analīzes ar aizliegtajām vielām pret tādām, kas ņemtas dažus mēnešus pirms spēlēm. Spēļu laikā samainīti esot apmēram simt urīna paraugi, tāpēc pozitīvās analīzes pie starptautiskajiem dopinga pārbaudītājiem nav nonākušas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl