Parksitijā tomēr bez Oskara Melbārža

Komentāri
Parksitijā tomēr bez Oskara Melbārža
Foto: LETA

Naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika Parksitijā, ASV, notiks pasaules kausa kārtējais posms bobslejā. Programmā divas dienas pēc kārtas būs sacensības četriniekiem. Diemžēl, bet arī šajos posmos veselības problēmu dēļ nebrauks Latvijas izlases līderis Oskars Melbārdis. Lielajam Oskaram joprojām ir problēmas ir muguru – kaut salīdzinot ar Leikplesidu jau ir krietni labāk, nolemts tomēr neriskēt.

Izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: ”Viņš jau kustas, paliek labāk, nav vairs tādu sāpju, var naktīs pagulēt. Braukt vai nebraukt, tas lēmums viņam bija jāpieņem pašam, vienu maču dēļ nav vērts upurēt sezonu, turklāt skaidrībai bija jābūt jau ceturtdien, kad pēcpusdienā bija pēdējie oficiālie treniņi.” Pēc reglamenta, lai piedalītos sacensībās, pilotam jāveic divi sekmīgi braucieni trasē. Lēmums ir tāds, ka Melbārdis izlaidīs šos divus pasaules kausa posmus, to piektdienas rītā apstiprināja izlases galvenais treneris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaidrs, ka Oskaram Melbārdim pēc veselības likstām ar muguru šosezon būs nereāli cīnīties par uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā, tagad jācer uz atlabšanu un tad sekmīgu startu pasaules čempionātā Īglsā, kaut četriniekos pirmā grupa var būt zaudēta. ”Pasaules čempionātā tomēr ir četri braucieni un viens tik daudz neizšķir. Labāk jau tad startēt kaut 25. pirmajā braucienā ar labu veselību, nevis desmitniekā, bet traumētam,” tā Sandis Prūsis. ”Vienīgais dakteris pašlaik ir laiks. Nav jēgas upurēt veselību un cīnīties par kādām piecām starta vietām augstāk, tas varbūt tā vairāk psiholoģiski kaut ko dod. Te mums ir jāizdzīvo, vēlāk būs svarīgi nobraukt Eiropā.”

FOTO: Oskars Melbārdis

Oskars Ķibermanis un Uģis Žaļims ar četriniekiem visai sekmīgi veikuši treniņus, lai gan komandu sastāvi ir nedaudz neierasti. Tāpat arī inventārs – ar Oskara Melbārža bobu braucis Uģis Žaļims, kam sākotnēji nemaz nebija paredzēts startēt četriniekos, jo mums Ziemeļamerikā ir tikai divas lielās kamanas. Treniņos Uģis braucis ar Mikni, Vilkasti , Dambi, bet Ķibermanis ar Jansonu, Lūsi, Strengu. Pēc kritiena Leikplesidas treniņā Ķibermaņa ekipāžas puiši atguvušies, lai gan Vairis Leiboms vēl palicis rezervē. Tāpat pēc spēcīgās saaukstēšanās atlabis Arvis Vilkaste. Sandis Prūsis teic, ka visveiksmīgākā mūsējiem bijusi otrā treniņu diena, bet kopumā nav iemesla sūdzēties.

Pasaules kausa 5. un 6. posms bobslejā četriniekiem naktī no piektdienas uz sestdienu, tiešraide LTV 7 no 3.00, vēl viens posms naktī no sestdienas uz svētdienu, tiešraide no 2.00 . Skeletons vīriešiem Parksitijā sestdienas vakarā, tiešraide LTV 7 no 20.50.

Lasi vēl