1 komentārs

Par sporta spēļu rezultātu sarunāšanu un ietekmēšanu turpmāk draudēs pat piecu gadu ilgs cietumsods. Līdz šim likumdošana attiecībā uz šo jomu bija nekonkrēta, kas ir viens no iemesliem, kādēļ līdz tiesai neviens gadījums nav nonācis.

Viens no pēdējiem skaļākajiem gadījumiem ar aizdomām par sarunātu rezultātu saistāms ar Daugavpils futbola klubu ”Daugava”. Spēlē UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā saviem pretiniekiem zviedriem Daugava zaudēja ar 1:7. Aizdomas par sarunātu rezultātu vēlāk apstiprināja viens no spēlētājiem. Valsts policija lietā šobrīd veic izmeklēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Teniss, zirgu skriešana, biljards, futbols un basketbols ir to sporta veidu vidū, kur manipulācijas ar rezultātiem visbiežāk notiek arī globāli.

Taču Latvijā līdz šim spēkā esošā likumdošana attiecībā uz manipulācijām sportā bijusi visai nekonkrēta. Proti, pierādīt, ka treneris vai spēlētāji zaudējumu veicinājuši apzināti, līdz šim bija grūti.

Atzinīgi ieceri jau novērtējuši legālie likmju pieņēmēji, jo sarunātas spēles zinātājiem nes naudu, bet viņiem zaudējumus.

Grozījumu autors – Tieslietu ministrija – prognozē, ka grozījumi Krimināllikumā varētu stāties pērnā nākamā gada sākumā.

Tas gan nozīmē, ka Daugavpils Daugavas gadījumā procesa virzītājam būs jāstrādā ar veco, daudz maigāko likuma redakciju.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl