Par iespējamu kukuļa ņemšanu Starptautiskā Vieglatlētikas federācija atstādina trīs darbiniekus

0 Komentāru
Par iespējamu kukuļa ņemšanu Starptautiskā Vieglatlētikas federācija atstādina trīs darbiniekus
Foto: REUTERS/SCANPIX

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) atstādinājusi trīs darbiniekus saistībā ar izmeklēšanu par Krievijas dopingu.

Viena no trim atstādinātajām personām, pret kurām sākta pārbaude par iespējamiem ētiska rakstura pārkāpumiem, ir bijušais komunikāciju direktors Niks Deiviss. Atstādināšana saistīta ar 2013. gadā e-pasta saraksti, kurā Deiviss komunicējis ar bijušā IAAF prezidenta Lamīna Djaka dēlu Papu Masatu Djaku, kurš tobrīd darbojās kā organizācijas mārketinga konsultants.

IAAF Ētikas padome apgalvo, ka Deviss saņēmis ”neizpaužamu naudas summu” no Djaka jaunākā un maldināja izmeklētājus. Pērn atklātībā nonāca Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojums, kurā bija teikts, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ IAAF būtu jādiskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) un jāliedz tās atlētiem dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. IAAF vēlāk arī lēma par Krievijas pagaidu diskvalifikāciju, bet šomēnes tā lems – diskvalifikāciju atcelt vai saglabāt.

0 Komentāru