Palameikai vēsturisks triumfs prestižajā Dimantu līgas posmā Londonā

Komentāri
Palameikai vēsturisks triumfs prestižajā Dimantu līgas posmā Londonā
Foto: AFP/LETA

Piektdien un sestdien Londonā norisinājās IAAF Dimanta līgas vienpadsmitā posma sacensības. Programmā bija arī šķēpa mešana sievietēm – ar Madaras Palameikas līdzdalību. Dimanta līgā Madara startēja ceturto reizi šogad un vispār 23.reizi kādā no tās posmiem. Pirmo reizi tika svinēta uzvara ar 65.01m tālu metienu.

Jau pirmajā metienā Madaras šķēps aizlidoja 61,91 m – otrā aiz Sunetes Viljoenas (DĀR) – 62,20 m. Otrais metiens jau bija tuvāks – tikai 59,50 m un garām aizgāja vēl četras metējas ar pasaules rekordisti Barboru Špotakovu priekšgalā – 65,00 m. Tomēr Madaras trešais metiens bija varens – 65,01 m! Visi trīs finālmetieni Madarai netika ieskaitīti, bet arī sāncenses savu pulveri jau bija izšāvušas. Šī bija Latvijas rekordistes (66,15 m) pirmā lielā uzvaraDimanta līgā ar otro labāko rezultātu viņas šķēpmetējas karjerā. Tiesa, līdz šim ir bijušas trīs trešās vietas – 2015.g. Jūdžinā, 2014.g. Ņujorkā un 2012.g.Parīzē. Savukārt divkārt Dimanta līgā uzvarējis ir Vadims Vasiļevskis – 2012.g. Jūdžinā un 2008.g. Romā (Zelta līgā).

Aiz Madaras un Barboras trešajā vietā Kimberlija Maikla (Austrālija) – 63,39 m, tālāk Sunete Viljoena (DĀR) – 63,14 m,Kara Vingera (ASV) – 62,91 m un Goldija Saijersa (Lielbritānija) – 62,09 m. Kopērtējumā aiz B.Špotakovas (7 punkti), Madara kopā ar S.Viljoenu dala otro vietu ar 5 punktiem.Savukārt pasaules labāko rangā viņa ir septītajā vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl