Palameika Eiropas čempionātā paliek septītajā vietā

Pievienot komentāru
Palameika Eiropas čempionātā paliek septītajā vietā
Foto: EPA/LETA

Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika sestdien Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā izdarīja tikai divus ieskatītus metienus, sacensības noslēdzot septītajā vietā.

Tikmēr Elvijs Misāns trīssoļlēkšanas finālā palika devītais, bet Līga Velvere 400 metru barjerskrējienā palika 11.vietā, abiem neizpildot olimpisko spēļu normatīvu.

Palameikai labākais metiens bija 60,39 metru tālumā, bet vēl vienu reizi viņa šķēpu aizmeta 57,30 metrus tālu.

Latvijas sportistei neizdevās pirmais, kā arī trešais, ceturtais un piektais metiens, jo šķēps lidoja tuvu un viņa apzināti pārkāpa metiena līniju, tādējādi šīe raidījumi netika mērīti.

Par Eiropas čempioni kļuva baltkrieviete Tatjana Haladoviča, kura sacensībās šķēpu raidīja 66,34 metrus tālu, labojot savas valsts rekordu. Haladoviča uzvaru nesošo metienu izpildīja jau otrajā mēģinājumā, beigās svinot itin pārliecinošu uzvaru.

Otrā palika vāciete Linda Stāla ar 65,25 metrus tālu metienu, kas viņai bija labākais sezonā, bet bronzas medaļu ar jaunu valsts rekordu ieguva Sara Kolaka no Horvātijas, kura ar rezultātu 63,50 metri arī laboja savas valsts rerkordu.

Neveiksmīga bija olimpiskā, pasaules un Eiropas čempione Barbora Špotākova no Čehijas, kura ar 62,66 metrus tālu metienu palika piektā, zaudējot arī vācietei Katarinai Molitrai no Vācijas (63,20).

Šobrīd 25 gadus vecā Haladoviča guva lielāko panākumu savā karjerā, savukārt Stāla pie Eiropas čempionāta medaļas tika jau ceturto reizi pēc kārtas. Viņa ir 2010.gada Eiropas čempione, bet 2012. un 2014.gadā tika pie bronzas. Stāla ir arī 2012.gada olimpisko spēļu bronzas medaļniece.

Ne pārāk veiksmīgas sacensības aizvadīja arī trīssoļlēcējs Misāns, kurš palika devītais ar 16,32 metrus tālu lēcienu. Pirmais lēciens viņam netika ieskaitīts, otrais bija 16,11 metrus tāls, bet trešais bija par 21 centimetru tālāks. Lai tiktu labāko astotniekā, kas veica vēl trīs lēcienus, Misānam pietrūka divu centimetru. Ceturtdien kvalifikācijā Misāns ar 16,50 metriem ieņēma 11.vietu.

Misāna personīgais rekords trīssoļlēkšanā ir šosezon iespētie 16,77 metri, bet Riodežaneiro olimpisko spēļu norma ir 16,85 metri, kuru viņš tā arī neizpildīja, tāpēc zaudēja izredzes startēt augustā gaidāmajās sacensībās, jo kvalifikācijas normatīvus var pildīt vien līdz svētdienai.

Trešdien Misāns piedalījās kvalifikācijas sacensībās tāllēkšanā, taču ar 7,61 metru tālu lēcienu palika 20.vietā 24 dalībnieku konkurencē.

Tikmēr 400 metru barjerskrējienā Velvere savā pusfināla skrējienā palika septītā, finišējot pēc 57,11 sekundēm. Lai tiktu finālā, vajadzēja tikt starp divām labākajām, taču latviete no labāko divnieka atpalika par 1,32 sekundēm.

Kopējā vērtējumā Velvere ieņēma 17.vietu. Arī viņa nespēja izpildīt olimpisko kvalifikācijas normatīvu.

Velvere piektdien ar rezultātu 57,38 sekundes bija otrā savā priekšskrējienā, taču priekšsacīkstēs nestartēja visas labākās.

Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvs 400 metru barjerotajā distancē ir 56,20 sekundes, tomēr Velvere savā karjerā nav skrējusi ātrāk par 56,77 sekundēm.

Sākotnēji bija plānots, ka Velvere Eiropas čempionātā startēs arī 800 metru distancē, taču viņa no šīs ieceres tomēr atteicās, koncentrējoties tikai barjerskrējienam.