Pagājušā gada uzvarētāji Samoilovs/Šmēdiņš ar zaudējumu sāk Pasaules tūres posmu Portugālē, Pļaviņam/Točam – uzvara

Pievienot komentāru
Pagājušā gada uzvarētāji Samoilovs/Šmēdiņš ar zaudējumu sāk Pasaules tūres posmu Portugālē, Pļaviņam/Točam – uzvara
FIVB.COM

Pagājušā gada turnīra uzvarētāji, Latvijas pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien Portugālē ar zaudējumu sāka Ešpiņu Pasaules tūres četru zvaigžņu posmu, kamēr panākumu guva Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs.

Turnīrā ar 16.numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš A grupas pirmajā mačā ar 0-2 (18:21, 17:21) piekāpās šveiciešiem Adrianam Haidriham/Mirko Gersonam, kuri izlikti ar 17.numuru.

Tādējādi Latvijas pāris vēlāk aizvadīs cīņu par vietu izslēgšanas turnīrā, kur tiksies ar sacensību 32.numuru Robērtu Reižu/Fabīsiu Silvu no Portugāles.

Vēlāk piektdien turnīru uzsāka arī ar 12.numuru izliktie Pļaviņš/Točs, kuri E grupas pirmajā mačā ar 2-0 (21:13, 21:19) pārspēja sacensību 21.numuru Gao Penu/Li Janu no Ķīnas.

Līdz ar to latvieši nodrošinājuši iekļūšanu izslēgšanas turnīrā. Mačā par uzvaru grupā viņi tiksies ar vāciešiem Jūliusu Toli/Klemensu Vikleru, kuriem piešķirts piektais numurs.

Iepriekš šī turnīra sieviešu kvalifikāciju nepārvarēja Latvijas duets Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīs divas spēles – vispirms savā starpā tiekoties grupas pirmajai un ceturtajai, kā arī otrajai un trešajai komandai, bet pēc tam spēkus samēros abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniegs izslēgšanas turnīra otro kārtu jeb astotdaļfinālu, bet vienības, kas gūs pa vienai uzvarai, iekļūs izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēgsies. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests 2017.gadā.