Ostapenko zaudē Bartelai, Vācija saglabā vietu Pasaules pirmajā grupā

1 komentārs
Ostapenko zaudē Bartelai, Vācija saglabā vietu Pasaules pirmajā grupā
PAULA ČURKSTE, LETA

Latvijas sieviešu tenisa komanda sestdien zaudēja Vācijai pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā.

Līdz ar to Latvija paliks Pasaules otrajā grupā, kamēr vācietes saglabājušas vietu pirmajā grupā.

Sestdien “Arēnā Rīga” notikušajā dienas pirmajā vienspēlē Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko, kura ir pasaules 29.numurs, bez lieliem variantiem ar 4-6, 3-6 zaudēja planētas 90.raketei Monai Bartelai. Līdz ar to pēc trim mačiem Latvija nonākusi iedzinējos ar 0-3 un zaudējusi divcīņu ar Vāciju.

Ostapenko un Bartelas duelis iesākās līdzīgā cīņā, bet trešajā geimā Latvijas tenisistei neizdevās izmantot vienu breikbumbu. Uzreiz pēc tam ar to pašu atbildēja vāciete, bet svarīgo desmito geimu Ostapenko sāka ar divām dubultkļūdām, pretiniecei iegūstot 30:0 pārsvaru. Bartela pāris izspēles vēlāk tika pie divām setbumbām, ko arī izmantoja, jo Latvijas sportistei bija nopietnas problēmas ar pirmo servi.

Arī otrais sets iesākās līdzvērtīgā cīņā, tomēr ceturtajā geimā Ostapenko neveiksmīgi nospēlēja pie savas serves un nonāca iedzinējos ar viena breika pārsvaru. Jau nākamajā geimā viņa gan to atspēlēja un šķietami bija uz emocionāla pacēluma. Tiesa, tas bija tikai uz īsu brīdi, jo grūtā cīņā Bartela atguva breika vadību. Ostapenko bija lielas problēmas ar pirmo servi, lai gan astotajā geimā viņa ar lielām grūtībām spēja servi nosargāt, bet nākamajā geimā Bartela varēja servēt par uzvaru šajā mačā, ko arī veiksmīgi paveica.

Sākotnēji bija plānots, ka Ostapenko sestdien tiksies ar WTA ranga 17.vietas īpašnieci Jūliju Gērgesu, taču viņa iedzīvojusies veselības problēmās.

Sagaidāms, ka Latvijas tenisiste Diāna Marcinkēviča (WTA 267.) un Andrea Petkoviča (WTA 71.) savstarpēju vienspēli sestdien neaizvadīs, bet toties notiks dubultspēle. Pagaidām tajā paredzēts Ostapenko/Danielas Vismanes un Monas Bartelas/Annas Lēnas Grēnfeldes duelis.