Ostapenko vēsturisko sezonu noslēdz ar skaistu uzvaru pār Plīškovu

Komentāri
Ostapenko vēsturisko sezonu noslēdz ar skaistu uzvaru pār Plīškovu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete un šī gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko ceturtdien ar skaistu uzvaru pār spēcīgo čehieti Karolīnu Plīškovu noslēdza sev un valstij vēsturisko sezonu.

Ostapenko sezonas noslēguma turnīra “WTA Finals” apakšgrupas trešajā mačā guva panākumu ar rezultātu 6-3, 6-1.

Mačs iesākās ļoti līdzīgā cīņā, tomēr Plīškovai neizdevās salauzt Latvijas sportisti un pēc tam viņa padevās. Otrajā setā Ostapenko pie savas serves zaudēja vien trijās izspēlēs, no kurām divas bija Latvijas sportistes dubultkļūdas.

“Zaudēju pirmajos divos mačos, tomēr ir lieliski šeit būt un noslēgt šādi sezonu. Viņa ir lieliska spēlētāja ar lielisku sezonu, bet man šodien nebija, ko zaudēt, tāpēc centos izbaudīt katru mirkli,” pēc dueļa pauda Ostapenko, savu sezonu nosaucot par lielisku.

Ostapenko šobrīd ir WTA ranga septītajā vietā un gadu noslēgs vai nu šajā pozīcijā, vai arī būs astotā. Savukārt Plīškovu šobrīd atrodama trešajā pozīcijā, turklāt joprojām arī pretendē uz atgriešanos līderpozīcijā.

Foto

Kaut uz papīra Ostapenko un Plīškovai šajā mačā nekas neizšķīrās, jo čehiete jau bija garantējusi uzvaru apakšgrupā, bet Latvijas sportiste palika pēdējā, neiekļūstot pusfinālā, dueļa uzvarētāja nopelnīja dažādus bonuss. Ostapenko šajā mačā tika pie 250 WTA ranga punktiem un turnīru kopā noslēdza ar 500 punktiem, kā arī pāra spēcīgākā sportiste guva papildus 153 000 dolāru (128 000 eiro) prēmiju.

Augumā garā Plīškova pazīstama kā ļoti laba servētāja. Jau otrajā geimā viņa tika pie trim breikbumbām, tomēr Ostapenko tās visas atspēlēja ar labām servēm. Savukārt uzreiz nākamajā geimā Plīškova pamanījās pieļaut trīs dubultkļūdas un Ostapenko pretiniecei atņēma punktu. Tomēr jau nākamo geimu Latvijas sportiste pati atdeva, rezultātam kļūstot 2-2.

Ostapenko darbojās ļoti cienījami un septītajā geimā realizēja piekto breikbumbu, atgūstot vadību ar 4-3, līdz seta beigām nospēlējot ļoti droši un svinot panākumu ar 6-3.

Kaut otrā seta pirmajā geimā Ostapenko pieļāva divas dubultkļūdas, viņa uzvarēja gan šo geimu, gan arī turpinājumā pilnībā dominēja mačā, svinot drošu uzvaru ar 6-1. Otrajā setā šīs dubultkļūdas palika divi no trim punktiem, ko Plīškova ieguva pie pretinieces serves.

Lasi vēl