Ostapenko uzzina pēdējo pretinieci WTA sezonas noslēguma turnīrā

Pievienot komentāru
Ostapenko uzzina pēdējo pretinieci WTA sezonas noslēguma turnīrā
13.06.2017. Rīga, Latvija. Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko preses konferencē. (Foto: Romāns Kokšarovs / F64)

Francijas tenisiste Karolīne Garsija ceturtdien kā pēdējā nodrošināja ceļazīmi uz WTA sezonas noslēguma turnīru, kurā piedalīsies arī Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko.

Bez Ostapenko un Garsijas sezonas noslēguma turnīrā cīnīsies arī planētas pirmā rakete Simona Halepa no Rumānijas, spāniete Garvinje Mugurusa, čehiete Karolīna Plīškova, ukrainiete Jeļina Svitoļina, dāniete Karolīne Vozņacki un amerikāniete Venusa Viljamsa.

Garsija vietu “WTA finals” nodrošināja pēc tam, kad vēl viena pretendente uz sezonas noslēguma turnīru Džoanna Konta no Lielbritānijas traumas dēļ atsauca dalību no Maskavas WTA “Premier” turnīra, kas ierasti tenisistēm ir pēdējā iespēja tikt uz sezonas noslēguma sacensībām.

No šī gada turnīra dalībniecēm visvairāk “WTA finals” aizvadījusi Vozņacki, kura piedalījusies četrās sezonas noslēguma sacensībās. Halepa startējusi trijos sezonas noslēguma turnīros, Mugurusas un V.Viljamsas kontā ir divas sacensības, bet Plīškova piedalījusies vienu reizi. Savukārt Ostapenko, Garsija un Svitoļina sezonas noslēguma turnīrā būs debitantes.

Zīmīgi, ka ceturtdien Vozņacki un Svitoļina ceturtdien traumu dēļ nespēja aizvadīt Honkongas WTA “International” sērijas turnīra otrās kārtas cīņas. Vozņacki bija plānots spēkoties ar austrālieti Lizeti Kabreru, tomēr tieši pirms pašas cīņas viņa elkoņa traumas dēļ atsauca dalību. Līdz ar to pasaules ranga 155.vietā esošā 19 gadus vecā austrāliete pirmoreiz karjerā iekļuvusi WTA turnīra ceturtdaļfinālā.

Savukārt Svitoļina labā augšstilba traumas dēļ nespēja uzsākt dueli, kurā bija plānots samērot spēkus ar amerikānieti Nikolu Gibsu. “Guvu traumu Pekinā un katru reizi, kad situ, jūtu sāpes,” izteicās Svitoļina, kura pirms nedēļas Ķīnas galvaspilsētā ceturtdaļfinālā zaudēja Garsijai. “Būs jāveic pārbaudes, lai zinātu vairāk.”

Visspilgtākos panākumus šosezon guvušas Ostapenko un Mugurusa, kuras šovasar triumfēja Francijas atklātajā čempionātā un Vimbldonas čempionātā. Savukārt Austrālijas čempionāta uzvarētāja Serēna Viljamsa, kura septembrī kļuva par māmiņu, grūtniecības dēļ sezonu beidza priekšlaicīgi, bet “US Open” čempione Sloeina Stīvensa izlaida sezonas lielāko daļu, tāpēc gada griezumā šobrīd atrodama vien 13.pozīcijā.

Lasi vēl