Ostapenko uzvar Babošu un sasniedz Katovices WTA turnīra pusfinālu

Komentāri
Ostapenko uzvar Babošu un sasniedz Katovices WTA turnīra pusfinālu
Foto: AFP/LETA

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko piektdien Katovices International sērijas tenisa turnīra ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 7-6 (7:3), 2-6, 6-3 uzvarēja ungārieti Tīmeu Babošu.

Līdz ar to Latvijas tenisiste trešo reizi karjerā sasniegusi WTA sacensību pusfināla fāzi.

Spēli pārliecinoši iesāka servētājas, un pirmoreiz līdz vienādi kāda no serves uzņēmējām nokļuva piektajā geimā, kad to paveica Latvijas tenisiste, kura turklāt arī ieguva breikbumbu un spēja to izmantot. Nākamajā geimā gan uzreiz Ostapenko zaudēja savas serves geimu, bet septītajā Latvijas sportiste no labas situācijas neizmantoja divas breikbumbas un cīņa turpinājās punkts punktā, seta uzvarētāju noskaidroja taibreikā.

Pieliktajā geimā Ostapenko ātri ieguva nelielu vadību, bet pēc tam, kad Baboša iesita bumbiņu tīklā, rezultāts kļuva jau 5:2. Latvijas tenisiste pārsvaru vairs neizlaida, pirmajā setā uzvarot pretinieci ar 7-6 (7:3).

Kaut otrā seta sākumā Baboša ik pa laikam izrādīja, ka viņai sāp roka, tieši ungāriete šo setu aizvadīja pārliecinošāk. Trešajā geimā Ostapenko pirmā zaudēja savas serves geimu, tomēr nākamajā viņa atspēlējās no 0:40 un panāca izlīdzinājumu. Tiesa, piektajā geimā Baboša vēlreiz lauza Latvijas tenisistes servi, bet septītajā geimā Ostapenko pieļāva divas dubultkļūdas, atkal neizservēja geimu un jau bija iedzinējos ar 2-5. Nākamo geimu ungāriete ar grūtībām izservēja un noslēdza setu savā labā.

Trešā seta pirmo geimu Ostapenko izservēja sausā, tomēr trešajā viņai jau bija jāaizstāv divas breikbumbas un otrajā no tām Latvijas sportiste bumbiņu izsita ārpus laukuma. Tomēr, kā jau šajā mačā arī iepriekš bija vairākkārt, tenisiste, kas zaudē savas serves geimu, nākamajā uzreiz lauž pretinieces servi un šoreiz Ostapenko to paveica sausā, rezultātam kļūstot 2-2.

Ļoti ilgs bija piektais geims, tomēr Ostapenko atspēlēja vienu breikbumbu un noturēja servi. Pēc šī geima Ostapenko paņēma medicīnisko pārtraukumu un viņai tika izmērīts asinspiediens, ko vēlāk setā paveica vēlreiz. Tomēr Latvijas tenisiste turpināja darboties pārliecinoši un pēc divām Babošas dubultkļūdām pēc kārtas izvirzījās vadībā jau ar 5-3. Kaut nākamo geimu Ostapenko neiesāka pārliecinoši, viņai izdevās atspēlēt divas breikbumbas un nodrošināt triumfu mačā.

Panākums Ostapenko devis 110 WTA ranga punktus, bet pusfinālā viņa spēkosies ar itālieti Kamilu Džordži, kura izlikta ar piekto numuru un iepriekšējos divus gadus sacentusies šī turnīra finālā, vai sacensību devīto raketi Kirstenu Flipkensu no Beļģijas.

Līdz šim Ostapenko ar Babošu, kura ir četrus gadus vecāka par 18 gadus veco rīdzinieci, nebija tikusies. Abas tenisistes šonedēļ ir blakus WTA rangā, turklāt abas ieņem savas karjeras rekordus – Ostapenko ieņem 38.vietu un turnīrā izlikta ar trešo numuru, bet Baboša ir 39.pozīcijā, un viņai piešķirts septītais numurs.

Lasi vēl