Komentāri
Ostapenko uzvar arī ķīnieti Dženu un WTA rangā iekļūs labāko sešdesmitniekā
Foto: Xinhua/Sipa USA/ SCANPIX ()

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien sasniedza prestižā Dohas WTA Premier sērijas turnīra pusfinālu, kas viņai nākamajā nedēļā, visticamāk, ļaus sasniegt pasaules ranga labāko sešdesmitnieku.

Ceturtdaļfināla mačā 18 gadus vecā Ostapenko ar rezultātu 6-4, 6-3 uzvarēja ķīnieti Saisai Dženu. Šis panākums Latvijas tenisistei jau devis 350 WTA punktus, kas ļaus veikt ievērojamu kāpumu pasaules rangā.

Maču Ostapenko iesāka ar droši uzvarētu savas serves geimu, bet otrajā Džena pieļāva savu pirmo dubultkļūdu šosezon, turklāt Latvijas sportiste ieguva breikbumbu, ko izmantoja, un panāca 2-0. Piektajā geimā Džena atguva breiku, bet par izšķirošo varēja kļūt sestais geims – tas ilga 12 minūtes un Ostapenko neizmantoja četras breikbumbas.

FOTO: Jeļena Ostapenko

Nākamajos divos geimos tenisistes apmainījās ar breikiem pie pretinieces serves un rezultāts saglabājās līdzvērtīgs (4-4). Savukārt devītajā geimā Džena tika pie vēl vienas breikbumbas. Kaut tās izspēles laikā Džena bija ieguvusi priekšrocības, Ostapenko varonīgi uzvarēja izspēli, bet nākamajā geimā jau pati lauza pretinieces servi un triumfēja pirmajā setā ar rezultātu 6-4.

Otrais sets sākās ar diviem ļoti gariem geimiem, kuros turklāt sekmīgāka bija Ostapenko – pirmajā viņa atspēlēja divas breikbumbas, bet otrajā pati izmantoja trešo no breika iespējām, iegūstot vadību 2-0. Nākamajos divos geimos tenisistes apmainījās ar breikiem, bet pēc tam Ostapenko spēja iegūt vadību ar 4-1. Kaut breika pārsvaru Džena atspēlēja un pietuvojās līdz 3-4, astotajā geimā Ostapenko ieguva piecas breikbumbas, bet saglabāja stabilu sniegumu un noslēdzošo iespēju arī izmantoja. Turpinājumā Ostapenko droši uzvarēja servi pie savas serves un varēja priecāties par triumfu mačā.

Zīmīgi, ka jau par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko nopelnīja 190 WTA ranga punktus, kas jau tad bija lielākais skaits, ko viņa karjeras laikā iespējusi vienā turnīrā. Pērn Kvebekas WTA turnīrā, kurā Ostapenko sasniedza finālu, viņa saņēma 180 punktu. Līdz šim Ostapenko karjerā nekad nav bijusi augstāk par 77.pozīciju.

 

Lasi vēl