Komentāri
Ostapenko un Marcinkēvičas labā spēle nodrošina Latvijai uzvaru pār Turciju
Foto: TASS/SCANPIX

  Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Diāna Marcinkēviča trešdien Tallinā notiekošā Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīra pirmajā apakšgrupas mačā pret Turciju guva uzvaru dubultspēlē, ar 2-1 nodrošinot panākumu visā duelī.

Ostapenko un Marcinkēviča dubultspēlē cīņā pret Čaglu Bijikakčaju un Ipeku Sojlu svinēja panākumu ar rezultātu 6-3, 6-4.

Pirmajā setā abi dueti apmainījās ar gūtiem punktiem pie pretinieču serves, savukārt pēc tam nedaudz labākas bija Latvijas tenisistes, kuras vēl reizi izmantoja breikbumu un noveda setu līdz uzvarai ar 6-3.

Tikmēr otrā setā līdz devītajam geimam risinājās līdzvērtīga cīņa, tomēr tad Latvijas duets trešo reizi mačā guva punktu Turcijas dueta servē, izvirzoties vadībā ar 5-4. Desmitais sets bija ļoti sīvs un garš, kurā Turcijas pārstāves neizmantoja četras breikbumbas, līdz Ostapenko un Marcinkēviča ar trešo mačbumbu nodrošināja sev uzvaru spēlē un visā duelī.

Dueļa pirmajā vienspēlē Marcinkēviča mačā starp abu komandu otrajām raketēm ar 2-6, 6-3, 2-6 piekāpās Sojlu, bet pēc tam Ostapenko grūtā cīņā ar 7-6 (7:4), 5-7, 6-3 pārspēja Bijikakčaju.

Marcinkēvičas un Sojlu mača ievadā tenisistes apmainījās ar breikiem, bet sestajā geimā turciete vēlreiz izpildīja breiku, turklāt astotajā to paveica trešo reizi un Marcinkēviča pirmajā setā zaudēja ar 2-6, kopā uzvarot tikai 15 izspēlēs.

Otro setu Marcinkēviča sāka sekmīgāk un jau pirmajā geimā ar trešo breikbumbu lauza pretinieces servi, bet otrajā pati atspēlēja divas breikbumbas un panāca 2-0. Viena breikbumba Latvijas tenisistei bija arī trešajā geimā, kas gan netika izmantota, bet nākamajos geimos viņa sīvā cīņā, tomēr noturēja savu servi. Punktu setam Marcinkēviča pielika devītajā geimā, vēlreiz laužot turcietes servi.

Tomēr izšķirošajā setā jau daudz labāka bija Sojla. Marcinkēviča pirmajos trijos geimos kopā uzvarēja tikai piecās izspēlēs, bet pirmo punktu ieguva vien piektajā geimā.

Savukārt duelī starp Ostapenko un Bijikakčaju tikās šī turnīra Latvijas un Turcijas komandu pirmie numuri. Pirmajā setā Ostapenko izdevās izvirzīties vadībā ar 5-2, tomēr viņa nespēja izservēt setu, un pretiniece izlīdzināja spēles gaitu, kā rezultātā seta uzvarētāja tika noskaidrota taibreikā. Tajā ar 7:4 pārāka bija Latvijas tenisiste.

Arī otrajā setā scenārijs bija līdzīgs, lai gan jau pirmajā geimā Bijikakčaja tika pie breika. Latvijas sportiste ātri vien to atspēlēja un izvirzījās vadībā ar 5-2. Arī šoreiz viņa neizservēja šo setu un nenodrošināja uzvaru visā cīņā, jo Turcijas tenisiste parādīja raksturu un atspēlējās, uzvarot piecos geimos pēc kārtas un triumfējot otrajā setā ar 7-5.

Trešais sets iesākās līdzvērtīgā cīņā, tomēr tā otrajā pusē Ostapenko pārņēma iniciatīvu, ieguva vienīgo breiku un spēja panākumu nosargāt.

Lasi vēl