Ostapenko turpina kāpt WTA rangā

Komentāri
Ostapenko turpina kāpt WTA rangā
Latviešu tenisiste Aļona Ostapenko. (Foto: AFP/LETA)

Latvijas tenisa pirmā rakete un šī gada “French Open” čempione Aļona Ostapenko pirmdien publicētajā WTA rangā pakāpusies vēl par vienu vietu un tagad ir planētas septītā rakete, kamēr līderes godu pirmo reizi karjerā pārņēmusi rumāniete Simona Halepa.

Septembrī Ostapenko kļuva par pirmo Latvijas tenisisti dāmu vienspēļu ranga desmitniekā, bet turpinājumā viņa pakāpeniski savas pozīcijas uzlaboja. 2014.gadā ATP ranga desmitniekā dažas nedēļas atradās arī Ernests Gulbis.

Pagājušajā nedēļā Ostapenko veica kāpumu par divām vietām un pakāpās jau uz astoto pozīciju, kas jau tad bija jauns sportistes rekords. Iepriekšējās nedēļas laikā viņa sasniedza prestižā Pekinas WTA “Premier” sērijas turnīra pusfinālu, kur gan ar 2-6, 4-6 piekāpās Halepai. Tieši šis panākums rumānietei nodrošināja pasaules ranga līderes godu.

Ostapenko pusfinālā spēlēja trešajā turnīrā pēc kārtas, jo pirms tam viņa bija triumfējusi “International” sacensībās Seulā un tika līdz pusfinālam šādas pašas raudzes turnīrā Uhaņā. Pateicoties veiksmīgajai sezonai, Ostapenko šogad nopelnījusi 4510 punktus, kas viņai pārliecinoši pirmo reizi karjerā ļāvis nodrošināt dalību sezonas noslēguma turnīrā “WTA Finals”, kas no 22. līdz 29 oktobrim notiks Singapūrā.

Ostapenko vasaras sākumā sagādāja vienu no Latvijas sporta visu laiku lielākajām sensācijām un uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, kas viņai pasaules rangā ļāva pacelties līdz vēl nebijušiem augstumiem jeb 12.vietai. Viņa kļuva par Latvijas rekordisti WTA rangā, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova pasaules rangā piedzīvojusi kritumu par vienu vietu un tagad ieņem 20.pozīciju. Viņa piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas, bet Pekinas turnīra pirmajā kārtā tenisiste piekāpās slavenajai krievietei Marijai Šarapovai.

Sevastova sezonas rangā ar 2295 punktiem saglabājusi 14.pozīciju, bet no devītajā vietā esošās britu sportistes Džoannas Kontas, kura pagaidām pretendē uz rezervistes statusu noslēguma turnīrā, viņa atpaliek vairāk nekā 1000 punktus. Viņai, visticamāk, būs jāsamierinās ar dalību otrajā sezonas noslēguma turnīrā “WTA Elite Trophy”, kurā piedalās 9.-19.spēcīgākā sportiste.

No pārējām Latvijas tenisistēm Diāna Marcinkēviča jaunākajā pasaules rangā zaudējusi septiņas vietas un tagad ieņem 256.pozīciju, 17 gadus vecā Daniela Vismane ieguvusi 30 vietas un tagad ir 1001.pozīcijā, bet 18 gadus vecā Irina Ļapustina saglabājusi 1108.vietu.

Savukārt pasaules ranga pirmajā vietā pirmo reizi karjerā nokļuvusi Halepa, kura ir 25.tenisiste līderes godā. Viņa pašlaik tikai par 40 punktiem apsteidz otrajā vietā esošo spānieti Garvinji Mugurusu, kura WTA ranga pirmajā vietā bija četras nedēļas.

Lasi vēl