Ostapenko triumfs “French Open” – izcilākais sasniegums Latvijas sporta vēsturē?

13 komentāri
Ostapenko triumfs “French Open” – izcilākais sasniegums Latvijas sporta vēsturē?
Foto: LETA

Skaļu pieteikumu Latvijas sporta vēstures grāmatās šodien izdarīja talantīgā Aļona Ostapenko, kura kļuva par pirmo mūsu valsts pārstāvi, kas uzvar ”French Open” turnīrā. Atskatoties uz Latvijas sporta vēsturi, izciliem sportistiem un panākumiem, vai varam teikt, ka Ostapenko uzvara ir lielākais no tiem?

1.

Māris Štrombergs – divkārtējais olimpiskais čempions

BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs uzskatāms par vienu no izcilākajiem Latvijas sportistiem. Štrombergs ir divkārtējs olimpisko spēļu čempions, savus titulus iegūstot 2008. gadā Pekinā un 2012. gadā Londonā.

2.

Romāns Vainšteins – pasaules čempions riteņbraukšanā

Latviešu riteņbraucējs Romāns Vainšteins pagaidām ir vienīgais no mūsu riteņbraucējiem, kuram izdevies triumfēt pasaules čempionātā. Fantastiskā uzvara izdevās 2000. gadā, kad Francijā latvietis grupas braucienā bija visātrākais.

Foto: LETA

3.

Aļona Ostapenko – ”French Open” tituls

Tikai 20 gadus jaunā latviešu tenisiste šokēja tenisa pasauli un prata sensacionāli uzvarēt ”French Open” turnīrā. Nekad nevienam latviešu tenisistam/tenisistei tas nebija izdevies. Vai varam to saukt par Latvijas sporta vēstures lielāko uzvaru?

Foto: AFP/LETA

4.

Latvijas basketbola izlase – 1935. gada Eiropas čempione

Latvijas basketbola izlase pārsteidza Eiropu un dzimteni ar lielisko uzvaru 1935. gada kontinenta čempionātā Ženēvā. Latvijas izlase finālā pārspēja Spānijas valstsvienību un mājās atgriezās kā varoņi.

Foto: PIXABAY.COM

5.

Sandis Ozoliņš – Stenlija kausa ieguvējs

Sandis Ozoliņš vēl joprojām ir vienīgais latviešu hokejists, kurš kļuvis par NHL Stenlija kausa ieguvēju. Izcilais sasniegums Ozoliņam izdevās 1996. gadā ar Kolorādo ”Avalanche” vienību.

Foto: LETA

6.

Uļjana Semjonova  – neviens zaudējums ar PSRS izlasi, divkārtējā olimpiskā čempione

Viena no dominējošākām sava laika basketbolistēm – Uļjana Semjonova. Vai viņas apbrīnojamais rekords – neviens zaudējums ar PSRS izlasi, uzskatāms par Latvijas sporta izcilāko? Tāpat talantīgā basketboliste ieguvusi divus olimpisko zeltus.

7.

Jānis Lūsis – viens no dominējošākiem šķēpmetējiem vēsturē

Olimpiskais čempions Jānis Lūsis ar saviem izcilajiem sasniegumiem licis skaļi skanēt Latvijas vārdam pasaulē. Tomēr vai Lūša panākumi ir paši nozīmīgākie mūsu valsts sporta vēsturē?

8.

Mairis Briedis – WBC čempions smagā svarā

2017. gada aprīlī latviešu bokseris Mairis Briedis pārsteidza pasaules publiku, pārspējot iepriekšējo jostas turētāju, vācieti, Marko Huku.

Foto: LETA

13 komentāri