Ostapenko Sinsinati “WTA 1000” sērijas turnīra astotdaļfinālā zaudē Kerberei

AFP/SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko ceturtdien Sinsinati “WTA 1000” turnīra astotdaļfinālā ar 6-4, 2-6, 5-7 piekāpās kādreizējai planētas pirmajai raketei Andželikai Kerberei no Vācijas.

Pirmajā setā, ko ar servi sāka Ostapenko, bez breikiem iztika līdz desmitajam geimam.

Sestajā geimā divas breikbumbas bija Ostapenko, septītajā un devītajā – pa vienai – Kerberei, taču  tās palika neizmantotas.

Desmitajā geimā vācietei nekādi neizdevās trāpīt laukumā pirmo servi, un ar 16 izspēlēm setā garākais geims bija iezīmīgs ar Latvijas tenisistes uzbrukumiem un vācietes aizsargāšanos, sekmes kurā bija atkarīgas no Ostapenko spējas izšķirošās bumbas trāpīt laukumā. Ar ceturto setbumbu Ostapenko trāpīja laukumā bumbiņu uzreiz pēc Kerberes serves – 6-4.

Otrais sets sākās ar Ostapenko zaudētu pirmo savas serves geimu spēlē. Viņa deva pretiniecei divas breikbumbas pēc kārtas, Kerberei izmantojot jau pirmo un ar savu servi izvirzoties vadībā ar 2-0.

Piektajā geimā vēlreiz Vācijas tenisiste ieguva divas breikbumbas pēc kārtas, šoreiz realizējot otro un nākamajā geimā ar savu servi panākot 5-1 un uzvarot otro setu ar 6-2.

Trešajā setā, ko atkal ar savu servi sāka Ostapenko, Latvijas tenisiste uzvarēja abus pirmos savas serves geimus, bet otrajā geimā viņa uzvarēja četrās izspēlēs pēc kārtas, atspēlējot divus geimpunktus. Kerberei nepadevās pirmā serve, ko savā labā izmantoja Latvijas tenisa pirmā rakete.

Piekto geimu Ostapenko zaudēja “sausā” – 3-2, dodot iespēju Kerberei izlīdzināt rezultātu setā pēc savas serves. Tomēr pēc vācietes pirmās uzvarētās izspēles nākamajās četrās un geimā pārāka bija Latvijas tenisiste.

Septītajā geimā Latvijas tenisiste atspēlējās no 0:40, taču geimu beidza ar divām dubultkļūdām pēc kārtas – 4-3. Vāciete izmantoja iespēju izlīdzināt rezultātu, pašai servējot – 4-4.

Devīto geimu, pašai servējot, Ostapenko zaudēja, bet nākamo ar trešo breikbumbu uzvarēja – 5-5.

Nākamajās astoņās izspēlēs uzvarēja Kerbere, svinot panākumu setā ar 7-5 un iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Abas tenisistes vienspēlēs savā starpā iepriekš bija tikušās divas reizes. 2018.gadā Vimbldonas čempionāta pusfinālā pārāka bija vāciete, bet šogad Romas “WTA 1000” sērijas turnīrā astotdaļfinālā uzvaru izcīnīja Ostapenko.

Ceturtdaļfinālā šī Kerbere tiksies ar turnīra 11.raketi Petru Kvitovu no Čehijas (WTA 12.) vai tunisieti Onsu Žabēru (WTA 22.).