Komentāri
Ostapenko Sinsinati turnīru sāks pret vienu no pasaules tenisa zvaigznēm
Foto: USA TODAY Network/Sipa USA/SCANPIX

Šī gada Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko nākamajā nedēļā gaidāmo Sinsinati WTA “Premier” turnīru sāks ar maču pret pieckārtējo “Grand Slam” čempioni Mariju Šarapovu no Krievijas, noskaidrojās piektdien notikušajā izlozē.

Tāpat cita Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova sacensību ievadā tiksies ar ķīnieti Penu Šuai, kurai līdz šim nav zaudējusi, bet Ernests Gulbis jau sestdien sāks dalību kvalifikācijā paralēli notiekošajās “Masters 1000” sērijas sacensībās. Ostapenko pašlaik WTA rangā ir 12.vietā un ar šādu numuru arī izlikta sacensībās, bet Šarapova, kura salīdzinoši nesen atgriezusies tenisā pēc dopinga diskvalifikācijas, atrodama 149.pozīcijā, tāpēc dalībai pamatturnīros viņai nepieciešami īpašie ielūgumi.

Abas tenisistes līdz šim savā starpā nav tikušās, turklāt Šarapova pret Latvijas sportistēm spēlējusi vienīgi reizi, 2002.gadā 15 gadu vecumā dubultspēļu mačā tīkla pretējā pusē tiekoties ar Līgu Dekmeijeri.

Šarapova karjeras laikā ieguvusi 35 WTA vienspēļu titulus un pieci no tiem izcīnīti prestižākajā “Grand Slam” līmenī, turklāt vismaz reizi viņa uzvarējusi katrā no četriem turnīriem. Tiesa, pērn pēc Austrālijas atklātā čempionāta Šarapova nokļuva liela skandāla epicentrā, jo viņas dopinga analīzēs tika konstatēts nesen aizliegto vielu sarakstā iekļautais meldonijs. Kaut daudzi citi pasaules sportisti pērn par to galu galā tika attaisnoti, Šarapova kļuva par skaļāko pieķerto un arī skaļāko diskvalificēto, jo sportistei piesprieda 18 mēnešu diskvalifikāciju, ko gan vēlāk samazināja līdz 15 mēnešiem.

Sacensību apritē viņa atgriezās šogad aprīļa beigās, tomēr līdz šim krieviete piedalījusies vien četrās sacensībās, jo vēlāk ilgāku laiku nevarēja spēlēt kājas muskuļa traumas dēļ, turklāt pēc tam aizpagājušajā nedēļā no Stenfordas WTA “Premier” sērijas turnīra izstājās rokas traumas dēļ. Līdz ar to līdz šim viņa aizvadījusi deviņus mačus, kuros gūtas sešas uzvaras. Pirmajā turnīrā krieviete sasniedza pusfinālu, bet visos nākamajos uzvarējusi pa vienam mačam.

Papildus skandāls izraisījās arī, kad daudzas pasaules vadošās tenisistes sāka protestēt, ka Šarapova pēc dopinga diskvalifikācijas saņem speciālos ielūgumus uz turnīriem. Francijas atklātajā čempionāta organizatori pēc publikas spiediena lēma, ka savai divkārtējai čempionei nedos ielūgumu šī gada sacensībām, tomēr vēlāk kļuva skaidrs, ka traumas viņa tāpat šajās sacensībās nebūtu varējusi piedalīties.

Lasi vēl