Ostapenko salauž Taunsendas pretestību un iekļūst ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā

0 Komentāru
Ostapenko salauž Taunsendas pretestību un iekļūst ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā
Foto: AP/ SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko ceturtdien sezonas noslēdzošā “Grand Slam” turnīra – ASV atklātā čempionāta – otrās kārtas mačā ar 4-6, 6-3, 6-4 uzvarēja mājinieci Teilori Taunsendu.

Līdz ar to pasaules desmitā rakete Ostapenko nopelnījusi 130 vienspēļu ranga punktus, bet trešajā kārtā viņa tiksies ar slaveno krievieti Mariju Šarapovu (WTA 22.) vai rumānieti Soranu Kirstju (WTA 51.).

Ostapenko ASV atklātajā čempionātā izlikta ar desmito numuru. Viņas ceturtdienas pretiniece Taunsenda WTA rangā tikmēr atrodas 73.vietā.

Mačs Ostapenko iesākās neveiksmīgi, jo jau pirmajā geimā pretiniece viņu nobreikoja, bet Latvijas pārstāve ar pirmo piegājienu breiku neatspēlēja, Taunsendai ļoti prasmīgi spēlējot pie savas serves. Neizšķirtu Ostapenko gan panāca ceturtajā geimā, tiekot galā ar sāncenses servi, tomēr uzreiz pēc tam amerikāniete atguva zaudēto – vairāk nekā desmit minūšu ilgā geimā viņa izmantoja piekto breikbumbu, atkal izvirzoties vadībā.

Taunsenda pirmajā setā spēlēja nedaudz pārliecinošāk par Ostapenko, kura seta turpinājumā tā arī vairs netika pie kādas breikbumbas, pirmajā setā ciešot diezgan likumsakarīgu zaudējumu ar 4-6.

Otrajā setā serve Taunsendai vairs nebija tik spēcīgs ierocis, bet tā pašā sākumā Ostapenko vēl izdevās atspēlēt divas breikbumbas. Turpinājumā abas tenisistes aizvadīja ļoti līdzvērtīgu cīņu, bet sestajā geimā Latvijas pirmā rakete beidzot ieguva breiku, ko atzīmēja ar emocionālu uzsaucienu. Pēc tam Ostapenko vairs lieki neriskēja, lai gan astotajā geimā viņa ieguva breikbumbu, kas vienlaikus bija arī setbumba, tomēr sistā bumbiņa lidoja tīklā, iespējai paliekot neizmantotai.

Tiesa, pēc tam Ostapenko ne bez grūtībām izservēja otro setu, triumfējot tajā ar 6-3.

Tādējādi uzvarētāja šajā mačā tika noskaidrota izšķirošajā – trešajā – setā, ko labāk iesāka Ostapenko, jo jau pirmajā geimā viņa ieguva breiku, pēcāk nonākot vadībā ar 2-0. Viņa bija ieguvusi iniciatīvu, turklāt piektajā geimā pie pretinieces serves viņa no 0:40 panāca 40:40. Lai arī pēc tam Taunsenda vairākkārt ieguva geimbumbu, amerikāniete pašu kļūdu dēļ nespēja to nekādi izmantot. Tiesa, beigu beigās viņa savu panāca un servi ar lielām pūlēm noturēja.

Uzreiz pēc piektā geima Taunsenda paņēma medicīnisko pārtraukumu, jo viņai bija radušās problēmas ar kreisās kājas potīti. Pēc potītes noteipošanas amerikāniete atgriezās laukumā un nobreikoja Ostapenko, kura servēja ļoti vāji, tādējādi panākdama setā izlīdzinājumu 3-3. Latvijas tenisistes sniegumā uz brīdi bija iestājies kritums, bet devītajā geimā Latvijas tenisiste ieguva divas breikbumbas, no kurām izmantoja otro un panāca 5-4 sev par labu.

Līdz ar to Ostapenko varēja servēt par uzvaru šajā spēlē, ko viņa veiksmīgi arī paveica, esot labāka trešajā setā ar 6-4.

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle profesionālajā tenisā.

0 Komentāru