Ostapenko saglabā sev rekordaugsto vietu WTA rangā un tuvojas dalībai sezonas noslēguma turnīrā

Latvijas tenisa pirmā rakete un šī gada “French Open” čempione Aļona Ostapenko pirmdien publicētajā WTA rangā saglabājusi sev rekordaugsto desmito vietu un tuvojas dalībai tūres noslēguma sacensībās.

Pirms divām nedēļām Ostapenko kļuva par pirmo Latvijas tenisisti dāmu vienspēļu ranga desmitniekā. 2014.gadā ATP ranga desmitniekā dažas nedēļas atradās arī Ernests Gulbis.

Svētdien Ostapenko tika pie sava otrā titula karjerā un arī šajā sezonā, jo viņa bija labākā Seulas WTA “International” sērijas turnīrā, kur, pirmo reizi šāda mēroga sacensībās būdama izlikta ar pirmo numuru, finālā ar 6-7 (5:7), 6-1, 6-4 uzvarēja brazīlieti Beatrīsu Adadžu-Maju. Par uzvaru šajā turnīrā Latvijas sportiste nopelnījusi 280 WTA ranga punktus.

Savukārt šonedēļ Ostapenko iecerēta dalība Uhaņas WTA “Premier” turnīrā, ko sāks no otrās kārtas. Viņai pretī stāsies čehiete Barbora Strīcova vai kvalifikāciju pārvarējusī tunisiete Onsa Žabēra.

Ostapenko vasaras sākumā sagādāja vienu no Latvijas sporta visu laiku lielākajām sensācijām un uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, kas viņai pasaules rangā ļāva pacelties līdz vēl nebijušiem augstumiem jeb 12.vietai. Viņa kļuva par Latvijas rekordisti WTA rangā, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai.