Ostapenko Romas “WTA 1000” turnīra ceturtdaļfinālā piekāpjas čehietei Plīškovai

ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piektdien Romas “WTA 1000” sērijas turnīrā ceturtdaļfinālā trešā seta taibreikā piekāpās Čehijas tenisistei Karolīnai Plīškovai 6-4, 5-7, 6-7 (1:7).

Plīškova šajā spēlē visai bieži pieļāva dubultkļūdas, kas izšķirošos brīžos neļāva noturēt pārsvaru vai atspēlēties. Ostapenko pēc pretinieces kļūdas panāca 2-0 un turpinājumā precīzi izpildīja serves, kā arī sitienus ar neērto satvērienu, kas ļāva iegūt jau četru geimu pārsvaru – 4-0. Plīškova pretiniecei pirmo servi atņēma piektajā geimā, panāca 2-4, bet septītajā geimā neļāva Ostapenko iegūt nevienu punktu, sadeldējot pārsvaru līdz minimumam – 3-4.

Lai arī čehiete pirmā seta galotnē bija uzņēmusi labu tempu un uz brīdi pat panāca neizšķirtu 4-4, Ostapenko uzvarēja devīto geimu, kurā viņai bija serves tiesības, bet īsi pēc tam ar Plīškovas dubultkļūdu palīdzību panāca 40:0. Uzvaru setā viņa nokārtoja ar otro piegājienu.

Arī otrajā setā Plīškovas sniegumā bija manāmi brāķi. Ostapenko uzvarēja savas serves geimu, bet pēc tam, pateicoties čehietes dubultkļūdai, spēja iegūt divu geimu pārsvaru. Vadībā noturēties ilgi neizdevās, jo čehiete no sākuma nobreikoja pretinieci, bet pēc tam uzvarēja savu serves geimu, panākot neizšķirtu 2-2.

Neizšķirts starp abām tenisistēm bija arī pēc sestā, astotā un desmitā geima, lai arī devītajā geimā Plīškova nobreikoja Latvijas tenisisti. 11.geimā Plīškovai izdevās vēl vienreiz vinnēt, servējot pretiniecei, bet izšķirošajā geimā Ostapenko nenopelnīja nevienu punktu, spēlei nonākot līdz trešajam setam.

Trešajā setā vispirms Ostapenko “sausā” zaudēja savas serves geimu, bet tūlīt ar otro breikbumbu atspēlējās – 1-1.

Bez breikbumbām iztika līdz septītajam geimam, kurā ar trešo iespēju Plīškova tomēr panāca savu – 4-3. Tomēr jau nākamajā geimā ar otro breikbumbu Latvijas tenisiste panāca 4-4.

Lai arī viņai bija jāatspēlē divas breikbumbas, Ostapenko izvirzījās vadībā ar 5-4. Desmitajā geimā viņa panāca divas mačbumbas pēc kārtas, taču Plīškova tās atspēlēja. Pēc brīža Ostapenko bija vēl viena mačbumba, taču arī tā tika atspēlēta – 5-5.

Bez lieliem piedzīvojumiem uzvarējušas katra savas serves geimu, tenisistes ķērās pie uzvarētājas noskaidrošanas taibreikā.

Pēc uzvarētas pirmās izspēles servējot, Ostapenko zaudēja nākamās septiņas, piekāpjoties Plīškovai setā ar 6-7 (1:7) un visā spēlē.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 190 WTA vienspēļu ranga punktus.

Ostapenko pirmajā kārtā pārspēja pasaules 18.raketi un Itālijas galvaspilsētā ar 16.numuru izsēto Kontu ar 6-3, 6-1, otrajā ar 6-2, 7-6 (7:3) pieveica Austrālijas tenisisti Ajlu Tomljanoviču (WTA 80.), kura pirms tam pārvarēja arī divas kvalifikācijas kārtas, bet trešajā atspēlējās pret Vācijas tenisisti Angeliku Kerberi (WTA 26.) – 4-6, 6-3, 6-4.