Komentāri
Ostapenko pirmo reizi karjerā iekļūst ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā
Foto: AFP/LETA

Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko Ņujorkā ASV atklātā čempionāta otrās kārtas mačā ceturtdien ar 6-4, 6-4 uzvarēja Rumānijas pārstāvi Soranu Kirstju, pievienojoties Anastasijai Sevastovai turnīra trešajā kārtā.

Turnīrā ar 12.numuru izliktā Ostapenko, kura tādu pat pozīciju ieņem pasaules rangā, pret ranga 54.raketi Kirstju spēlēja pirmo reizi karjerā. Par trešās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 130 WTA ranga punktus.

Pašlaik 20 gadus vecā Ostapenko ASV atklātajā čempionātā piedalās trešo reizi un līdz šim labākais sasniegums bija pirms diviem gadiem sasniegtā otrā kārta, kamēr pērn viņa cieta neveiksmi pirmajā. Līdz ar to viņai izdevies uzlabot savu rezultātu ASV atklātajā čempionātā.

Ostapenko maču iesāka, izvirzīdamās vadībā ar 40:15 pie pretinieces serves, taču rumāniete atspēlēja divas breikbumbas. Turpinājumā Kirstja četras reizes neizmantoja iespēju uzvarēt geimu, bet Ostapenko to izmantoja un jau dueļa sākumā nobreikoja rumānieti. Ceturtajā geimā Kirstja varēja izlīdzināt spēles gaitu, taču nerealizēja breikbumbu.

Pagalam smags Ostapenko izvērtās astotais geims, kurā viņa, servējot, nonāca iedzinējos ar 0:40. Astotajā geimā viņa pieļāva piecas dubultkļūdas, taču atspēlēja kopā sešas breikbumbas un panāca 5-3. Savu nākamo servi Rumānijas tenisiste izmantoja, bet desmitajā geimā Ostapenko veiksmīgi servēja par uzvaru setā, nodrošinot panākumu ar 6-4.

Otro setu ar uzvarētu servi iesāka Kirstja, nākamajos četros geimos uzvarēja servētājas, bet sestajā un septītajā geimā abas tenisistes atspēlēja pa divām breikbumbām. Lūzums tika panākts devītajā geimā, kurā Ostapenko atņēma pretinieces servi un panāca 5-4. Latvijas tenisistes veiksmīgi servēja par uzvaru setā un sasniedza trešo kārtu.

Ostapenko trešajā kārtā tiksies ar krievietes Darjas Kasatkinas (WTA ranga 38.vieta) un mājinieces Kristīnas Makheilas (WTA 63.) dueļa uzvarētāju.

Lasi vēl