Ostapenko Pekinā pieveic titulēto austrāliešu tenisisti Stosuru

Komentāri
Ostapenko Pekinā pieveic titulēto austrāliešu tenisisti Stosuru
Ostapenko turpina šajā sezonā lieliski uzņemto formu. (Foto: Sipa Asia/Sipa USA/SCANPIX)

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko trešdien prestižā Pekinas WTA “Premier” turnīra otrajā kārtā ar 6-3, 7-5 uzvarēja titulēto austrāliešu tenisisti Samantu Stosuru.

Ostapenko par iekļūšanu šī turnīra trešajā kārtā nopelnījusi 120 WTA ranga punktus, bet nākamajā mačā viņa tiksies ar rumānietes Monikas Nikulesku (pasaules ranga 65.vieta) un mājinieces Šuai Penas (WTA 25.) dueļa labāko dalībnieci.

Ostapenko jau šī mača pirmajā geimā pārliecinoši lauza Stosuras servi, savu vadību nostiprinot otrajā geimā, lai gan smagā cīņa pieredzējusī austrāliete ieguva vienu breikbumbu, kas palika neizmantota. Ilgā trešajā geimā Ostapenko kopumā pamanījās iegūt piecas breikbumbas, bet nevienu no tām viņa neizmantoja. Stosuras serve vismaz pirmajā setā nebija bīstams ierocis Ostapenko, jo viņa turpinājumā ieguva vēl dažas breikbumbas, kamēr vēlreiz pretinieces servi Latvijas pārstāve lauza septītajā geimā, panākot jau 5-2.

Līdz ar to Ostapenko varēja servēt par uzvaru pirmajā setā, tomēr pirmais mēģinājums bija neveiksmīgs, jo, pateicoties pretinieces kļūdām, Storusa ieguva pirmo breiku šajā mačā. Tiesa, uzreiz pēc tam Latvijas pirmā rakete ar 40:0 izvirzīšanos vadībā ieguva uzreiz trīs breikbumbas, kas vienlaikus bija setbumbas. No tām viņa izmantoja pirmo un uzvarēja pirmajā setā ar 6-3.

Savukārt otro setu tenisistes aizvadīja ļoti spraigi. Maratona cienīgā pirmajā geimā Stosura izmantoja savu piekto breikbumbu un lauza Ostapenko servi, tomēr jau nākamajā geimā Latvijas pārstāve breiku atspēlēja. Abas sportistes ceturtajā geimā vēlreiz aizvadīja ļoti spraigu cīņu, kurā Ostapenko neizmantoja piecas breikbumbas, tomēr realizēja sesto, tādējādi izvirzoties vadībā ar 3-1.

Pieredzējusī Stosura gan nepadevās, jo vēlreiz ar pretinieces servi viņa tika galā jau nākamajā geimā. Līdzīga spēle turpinājās arī pēc tam, jo viņas apmainījās breikiem sestajā un septītajā geimā. Nākamie divi geimi savukārt bija otrajam setam neraksturīgi, tenisistēm nosargājot savas serves. 12.geimā Stosura pie savas serves izvirzījās vadībā ar 40:15, bet Ostapenko spēja atspēlēties un ieguva divas breikbumbas, kas vienlaikus bija arī mačbumbas. Pirmo austrāliete atspēlēja, bet ar otro gan netika galā, Latvijas tenisistei iekļūstot Pekinas turnīra trešajā kārtā.

Ostapenko, kura šonedēļ pasaules rangā ieņem rekordaugsto astoto vietu, otrdien oficiāli nodrošināja ceļazīmi uz sezonas noslēguma turnīru Singapūrā. Tas kļuva zināms pēc tam, kad Lielbritānijas tenisiste Džoanna Konta atsauca dalību no Honkongas WTA “International” turnīra.

Lasi vēl